KDO JE KDO » Rozhovory » Marek Jankovič o budoucnosti České pojišťovny

Marek Jankovič o budoucnosti České pojišťovny

8.12.2015, Rozhovory, iHNed.cz

Marek Jankovič o budoucnosti České pojišťovny

Pojištění vozidel a majetku povede pojišťovny zpět k ziskům, předpovídá generální ředitel ČP. Upozorňuje také na pozitivní fakt, že letos v ČR nedošlo k žádným výrazným živelným pohromám. V dlouhodobém horizontu však vidí nutnost zvyšovat ceny kvůli krytí vyšších rizik.

Marek Jankovič, generální ředitel České pojišťovny, který do svého křesla usedl letos v červenci, odpovídal pro Hospodářské noviny na otázky týkající se nejen jeho odhadu vývoje českého pojišťovnictví, ale i jeho náhlého přestupu do největší české pojišťovny.

Česká pojišťovna byla bez generálního ředitele od září loňského roku. Začátkem roku 2015 pak Marek Jankovič, tehdejší šéf slovenské Allianz, dostal nabídku na křeslo ČP ve skupině Generali. Šíře skupiny jej nakonec přesvědčila k rychlému přestupu.

Největší síť poboček, nejvíce zaměstnanců, spolupráci s třetími stranami a hlavně online rozvoj, si Marek Jankovič na České pojišťovně pochvaloval. Jako všichni současní „generálové“ i on vidí v digitalizaci a onlinu velký potenciál a má v plánu do tohoto segmentu investovat. S upozorněním na sílící ekonomiku, předpovídá Marek Jankovič rostoucí poptávku po nových automobilech a s nimi vidí potenciál i v jejich pojištění. „Pojišťovny budou muset i nadále reagovat na dynamický nárůst škod a jít s cenami výš. Důvod je jasný. Všechny limity na odškodnění, které předchozí legislativa dávala, padly a dnes je výše odškodnění záležitostí dohody s pojišťovnou nebo soudního rozhodnutí. Není možné s jistotou předpovědět, jak vysoké nároky budeme muset v budoucnu vyplácet," komentuje.


Čtěte také: Generálním ředitelem a předsedou představenstva České pojišťovny se stane Marek Jankovič


 

Nejen v retailu je budoucnost. Pojišťování malých a středních podniků rozhodně není v ČP bráno na lehkou váhu a letos byla pro zkvalitnění procesů upravena organizační struktura, díky které chce ČP oddělit zpracování menších a korporátních klientů.

Na otázku jakých finančních cílů má v plánu dosáhnout v následujícím roce, Jankovič odpověděl, že cílem je udržet ziskovost někde mezi 4 a 4,5 miliardami korun. „Ten rozptyl je daný tím, jestli budou použity rezervy na výplatu katastrofických škod, nebo zda budou rozpuštěny do zisku. A samozřejmě takový výsledek předpokládá, že budeme schopni dobře ohodnotit rizika, stanovit ceny pojištění a poskytovat klientům kvalitní služby, abychom je neztráceli,“ upřesňuje.

To logicky vede k otázce, jak snížit náklady a zvýšit úspory. Provize šéf ČP měnit rozhodně nechce a neočekává jejich růst. Šetřit chce pomocí maximální elektronizace procesů.

Zdroj: iHNed.cz

Facebook Twitter

Související články

11.11.2015Už i Česká pojišťovna se připojila k boomu elektronických podpisů
23.06.2015Česká pojišťovna: Nejvíce se vykrádají auta mladší pěti let
16.03.2015Pojišťovnictví v roce 2015: Česká pojišťovna
03.06.2015Šachy na předních postech pojišťoven, Tomáš Vysoudil přešel z Allianz do ČP
14.05.2015Letošní šachy v nejvyšších křeslech českých pojišťoven
08.12.2015Marek Jankovič o budoucnosti České pojišťovny
13.03.2015Generálním ředitelem a předsedou představenstva České pojišťovny se stane Marek Jankovič

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.