KDO JE KDO » Lidé » Petr Zapletal

Petr Zapletal

24.6.2013, Lidé, Pojišťovna České spořitelny

Petr Zapletal

RNDr. Petr Zapletal, M.B.A., je absolventem Matematicko-fyzikální fakulty na Karlově univerzitě, postgraduálního programu M.B.A. při Rochester Institute of Technology a držitelem licence Securities and Financial Derivatives Representative v Londýně.

Své první pracovní zkušenosti po studiu získával v investiční bance Barclays de Zoete Wedd Ltd. V letech 1995 – 2000 působil ve vrcholovém managementu Credit Suisse Asset Management, investiční společnost. Pak již jeho kroky směřovaly do Finanční skupiny České spořitelny.

Od ledna 2001 do října 2005 zastával pozici předsedy představenstva a generálního ředitele Investiční společnosti České spořitelny a vystupoval jako předseda předsednictva Unie investičních společností ČR. V listopadu 2005 byl zvolen do funkce předsedy představenstva Pojišťovny České spořitelny a jmenován jejím generálním ředitelem.

Od ledna roku 2011 je členem představenstva společnosti Kooperativa, pojišťovna a.s.

Pojišťovna České spořitelny

rozhovor

LinkedIn profil

Zdroj: Pojišťovna České spořitelny

Facebook Twitter

Související články

01.07.2013Pojišťovny snižují od července technickou úrokovou míru
13.06.2013Pojišťovna České spořitelny ovládla Zlatou korunu v životním pojištění
23.05.2013Pojišťovna České spořitelny je pojišťovnou roku 2012 v kategorii životního pojištění
03.04.2013Předepsané pojistné za více než 10,7 miliardy Kč
23.01.2013Pojišťovnictví v roce 2013: Pojišťovna České spořitelny
11.11.2010Ocenění Pojišťovák roku 2010 získal Petr Zapletal

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.