KDO JE KDO » Lidé » Pavel Řehák

Pavel Řehák

1.2.2013, Lidé, oPojištění.cz

Pavel Řehák

Ing. Pavel Řehák, MBA, partner společnosti VIGO Investments.

Pavel Řehák pracoval ve společnosti McKinsey & Company a v  roce 2006 nastoupil do České Pojišťovny, kde nejdříve vedl oblast marketingu, produktového vývoje, řízení vztahů se zákazníky (CRM) a rozvoje bankovních aliancí. Poté dva roky zastával pozici náměstka generálního ředitele pro služby klientům. V roce 2010 byl jmenován generálním ředitelem a stal se rovněž místopředsedou představenstva České pojišťovny. 1. 6. 2013 z funkce odstoupil na vlastní žádost. "Pojišťovnu provedl transformačním obdobím zaměřeným na posílení ziskovosti. Pod jeho vedením se dostala do kondice, která skupině Generali poskytuje prostor pro další investice do rozvoje největší tuzemské pojišťovny." řekl Luciano Cirinà, generální ředitel GPH a předseda představenstva ČP.

Byl také předsedou správní rady ČKP, ke dni 31. 5. 2013 rezignoval. Momentálně je partnerem společnosti VIGO Investments, zároveň i předseda představenstva Direct pojišťovny, která nahradila pojišťovnu Triglav.

Vystudoval fakultu mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické a MBA studia na Kellogg School of Management, Northwestern University. Je ženatý, má dvě děti a mezi jeho záliby patří především sport.

LinkedIn profil

Zdroj: oPojištění.cz

Facebook Twitter

Související články

12.03.2013Pavel Řehák se stal novým předsedou správní rady České kanceláře pojistitelů
01.02.2013Pojišťovnictví v roce 2013: Česká pojišťovna
12.05.2010Změny ve vedení České pojišťovny

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.