KDO JE KDO » Lidé » Otokar Cudlman

Otokar Cudlman

24.7.2015, Lidé, HDI Versicherung AG

Otokar Cudlman

Ředitel HDI Versicherung AG, org. složka v Praze

 

 

 

Po studiích začínal v roce 1983 v České státní pojišťovně v neživotním pojištění jako likvidátor majetkových pojistných událostí na pobočce a oblastním závodě v Plzni. V pojišťovnictví působí bez přestávky více než 30 let.

Od počátku roku 1992 připravoval pojistné podmínky pro vstup německé pojišťovny Gothaer (Köln) na území Československa, později jen České republiky. Gothaer obdržel jako první německá pojišťovna v ĆR na podzim roku 1992 povolení k provozování pojišťovací činnosti od tehdejšího dozorčího orgánu na MF ČR. Od října 1993 vedl její pobočku v Praze.

V roce 2005 přijal nabídku jiné německé pojišťovny HDI (Hannover) a stal se ředitelem její pobočky pro ČR, později v roce 2007 došlo ke sloučení s pobočkou další německé průmyslové pojišťovny Gerling (Köln).

Byl přítomen u ukončení československé asociace pojišťoven a zakládajícím členem ČAP, několik let vedl vzdělávací sekci ČAP, byl členem redakční rady časopisu Pojistný obzor. Je dlouholetým členem česko-německé průmyslové a obchodní komory v Praze.

K jeho zálibám patří turistika, jízda na kole, lyžování.

Rozhovor

Zdroj: HDI Versicherung AG

Facebook Twitter


Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.