KDO JE KDO » Lidé » Miroslav Ott

Miroslav Ott

2.5.2016, Lidé

Miroslav Ott

Miroslav Ott, specialista na životní pojištění a externí redaktor oPojištění.cz

 

Miroslav Ott se v pojišťovnictví pohybuje již 22 let. Převážně v segmentu životního pojištění. Od roku 1994 – do roku 2004 nahlédl na pojistný trh z mnoha perspektiv. Jako finanční poradce, manažer a marketingový specialista. Od roku 2004 působí jako makléř, analytik, projektový metodik, metodický vývojář životního pojištění.

Důležitými Osobnostmi jeho profesního života jsou Philip Kotler, Kamran Kashani, Michael Porter Steve Jobs, člověk, který inovativním způsobem změnil celý trh.

Profesní cíle:

  1. Vyléčit „nemocné“ finanční trhy a odstranit jejich závažné choroby. Např. oborovou nasycenost, pokles prodejních kapacit, obrovskou podobnost v nabídkách, v užitcích, v produktech, v obchodních dovednostech, v řešení potřeb klientů, ve službách.
  2. Odstranit „distribuční korupci“ při prodeji finančních produktů, zvýšit ochranu spotřebitele
  3. Změnit filozofii prodeje životního pojištění, přejít od prodeje finančních produktů k prodeji speciálních užitků pro vybrané segmenty klientů
  4. Implementovat novou metodikou pro nasycené trhy do know-how pojišťoven, do know-how poradců, do legislativy, do dozorových systémů, do středních a vysokých škol aj.
  5. Metodicky posunout pojistný obor na úroveň jiných oborů. Např. automobilový trh, internet, trh s elektronikou apod.

Facebook Twitter


Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.