KDO JE KDO » Lidé » Dominik Štros

Dominik Štros

19.1.2012, Lidé, QBE

Dominik Štros

Mgr. Dominik Štros absolvoval s vyznamenáním Moskevský státní institut mezinárodních vztahů (MGIMO) v roce 1991. Ve stejném roce ukončil roční stipendijní pobyt na Právnické fakultě Univerzity ve francouzském Poitiers a šestitýdenní kurz mezinárodního práva u Mezinárodního soudního dvora OSN v holandském Haagu. Na základě nostrifikace vysokoškolského studia ukončeného v zahraničí Právnickou fakultou Univerzity Karlovy v Praze mu bylo v roce 1992 přiznáno právo užívat titul Magistr práv.

Svoji profesní dráhu v pojišťovnictví zahájil Dominik Štros v roce 1992 nástupem do nově otevřené pobočky globálního pojišťovacího makléře Marsh & McLennan v Praze. V průběhu více než 19 let své kariéry v Marsh působil Mgr. Štros na nejrůznějších pozicích včetně pětiletého pobytu v evropské centrále v Bruselu, ze které vedl servisni týmy a byl osobně zodpovědný za řízení rizik a správu pojištění firemních klientů v nejrůznějších zemích střední a východní Evropy, Pobaltí a Ruska. V letech 2002 až 2009 byl Dominik Štros jednatelem a generálním ředitelem Marsh v České republice. Jeho poslední odpovědnost zahrnovala prodejní aktivty v ČR a rozvoj obchodu v oblastech fúzí a akvizic, PPP a infrastruktury v rámci celého regionu střední a východní Evropy.

1. ledna 2012 se Mgr. Dominik Štros stal vedoucím organizační složky společnosti QBE INSURANCE (EUROPE) LIMITED, organizační složka v České republice. QBE Insurance Group jako jeden z vedoucích světových pojistitelů a zajistitelů nabízí celou škálu podnikatelských pojištění a díky nedávné akvizici společnosti Carlife se pojišťovna stala i středoevropským lídrem v pojištění GAP a prodloužené záruky pro motorová vozidla.

Kromě toho, že se Mgr. Štros věnuje publikační činnosti v oblasti pojišťovnictví v českých médiích, působil též aktivně několik let v prezídiu Asociace českých pojišťovacích makléřů a v letech 2008-2009 v dozorčí radě Nadačního fondu pro podporování vzdělávání v pojišťovnictví.

Mgr. Štros hovoří plynně anglicky, francouzsky, německy, rusky a rumunsky.

rozhovor

LinkedIn profil

Zdroj: QBE

Facebook Twitter

Související články

18.03.2013Dominik Štros: Zisky lze nyní generovat jen pojišťovací činností
20.01.2012Štros: QBE se zaměří na malé a střední podnikatele
18.08.2009Dominik Štros odchází do Abú Dhabi
21.02.2009Jak se žije v roce 2009 makléřům: MARSH
16.07.2008O menší koláč je o to tvrdší boj-díl druhý
15.07.2008O menší koláč je o to tvrdší boj

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.