KDO JE KDO » Lidé » Tomáš Síkora

Tomáš Síkora

16.5.2008, Lidé, Dagmar Šístková

Tomáš Síkora

Tomáš Síkora (*1971) je absolventem pražské Vysoké školy ekonomické, oboru mezinárodní vztahy/bankovnictví-pojišťovnictví a prestižního top manažerského studia Senior Executive britské Nottingham Trent University.

Na začátku devadesátých let založil finančně-poradenskou firmu a v této oblasti úspěšně působil více než patnáct let.

V letech 2000-2005 byl prezidentem Asociace finančních poradců a zprostředkovatelů, později rovněž pracoval ve vedení Asociace finančních a investičních zprostředkovatelů.

Od roku 2005 působil jako poradce členů představenstev finančních institucí a věnoval se konzultantské činnosti v oblasti řízení obchodu a distribučních kanálů.

V současné době je Tomáš Síkora výkonným ředitelem ČAP, na tuto pozici byl jmenován v květnu 2006.

Od roku 2009 je zároveň předsedou Výboru pro finanční trh, poradního orgánu bankovní rady České národní banky. Je členem expertních skupin ministerstva práce a sociálních věcí a Rady vlády pro BESIP.

ČAP

rozhovor

LinkedIn profil

Zdroj: Dagmar Šístková

Facebook Twitter

Související články

18.05.2014Porostou ceny pojištění podnikatelů ?
01.04.2013Hitparáda osobností 2012
04.12.2008Síkora: Pojišťovny jsou finančně zdravé
19.12.2012Česká asociace pojišťoven: Jaké změny čekají zprostředkovatele?
23.07.2009Pojišťovnám hrozí odvody do nových garančních fondů

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.