KDO JE KDO » Lidé » Renata Mrázová

Renata Mrázová

1.11.2014, Lidé

Renata Mrázová
Ředitelka ING pojišťovny

Ing. Renata Mrázová vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze. Svoji kariéru začala v roce 1995 ve švédské farmaceutické společnosti Astra, kde např. koordinovala fúzi s britskou společností Zeneca. V rámci skupiny ING působí již od roku 2000, kdy se poprvé stala finanční ředitelkou. Po krátké odbočce v letech 2005 až 2007, během které zakládala a vedla Direct pojišťovnu a věnovala se rodinné firmě, se roku 2009 opět vrátila do ING. V čele ING Pojišťovny ČR/SR je od června 2011. Pod jejím vedením v roce 2012 získala ING Pojišťovna v prestižní anketě Hospodářských novin tituly Nejlepší pojišťovna roku a Klientsky nejpřívětivější pojišťovna roku.

Renata Mrázová je velice aktivní v oboru (je např. členkou prezidia České asociace pojišťoven) a angažuje se v projektech, které podporují zastoupení žen v manažerských pozicích. Je např. členkou správní rady Odyssey, působí také jako mentorka v programu Equilibrum Britské obchodní komory. Je členkou Rady časopisu Business Woman či rady Prague Leadership Institute. Navíc je aktivní v projektu Minerva21 a je členkou ČMA v rámci Klubu manažerek. Zastává také roli ambasadorky projektu Mentoring začínajících učitelů a je velmi aktivní v oblasti společenské odpovědnosti, a to jak jako nejvyšší představitelka ING, tak i jako soukromá osoba.

Pravidelně se umisťuje v žebříčcích nejvlivnějších žen, naposledy na prvním místě prestižní ankety TOP 25 žen českého byznysu, kde byla oceněna také jako jedna z Nejúspěšnějších žen za posledních 10 let.   

Svůj volný čas nejraději tráví s rodinou, má dvě dcery. Jejím největším koníčkem je cestování a malování, kterému se věnuje již od dětství. Zajímá se o historii umění a architekturu. Je nadšenou lyžařkou, ráda jezdí na kole a na bruslích.

LinkedIn profil

Facebook Twitter

Související články

21.10.2014ING Pojišťovna za klienty zaplatí pojistné a ještě jim vyplatí rentu. Jako jediná
05.06.2014ING: Závažná onemocnění u dětí podceňujeme
06.06.2014ING nabídne akcie své pojišťovací divize NN Group

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.