KDO JE KDO » Jmenování a odchody » Regina Ovesny-Straka odchází ze slovenské Kooperativy

Regina Ovesny-Straka odchází ze slovenské Kooperativy

17.12.2015, Jmenování a odchody, hn.hnonline.sk

Regina Ovesny-Straka odchází ze slovenské Kooperativy

Slovenská pojišťovna Kooperativa vstoupí do nového roku s novým vedením. Generálním ředitelem a předsedou představenstva se stane 1. 1. 2016 Vladimír Bakeš. Regina Ovesny-Straka odchází i z čela Slovenské asociace pojišťoven.

 

Regina Ovesny-Straka nastoupila do vedoucí pozice Kooperativy v květnu tohoto roku a k 31. prosinci již skládá funkci. Rovněž odchází i z postu předsedkyně Slovenské asociace pojišťoven. Její odstoupení z VIG přišlo jen dva týdny po té, co z Kooperativy náhle po třech letech odešel Peter Hagen, který rovněž končí ke konci roku. Důvodem jeho odstoupení byly oficiálně „neshody v dlouhodobé vizi společnosti“. Peter Hagen přitom působil ve VIG na různých postech více než 25 let a jeho manažerská smlouva měla končit v roce 2018. Na postu člena představenstva společnosti Kooperativa končí i Erik Nikmon.

Náhlá změna ve vedení pojišťovny překvapila i investory a akcie VIG, obchodované na vídeňské burze, se za poslední dva týdny propadly o 6 procent a dosáhly tak nejnižších hodnot od roku 2009.

Dozorčí rada jmenovala generálním ředitelem a předsedou představenstva Vladimíra Bakeše, který je v současné chvíli generálním ředitelem a předsedou představenstva v Komunální pojišťovně. Ta rovněž spadá do skupiny VIG. Od začátku roku 2016 bude Bakeš působit na obou postech současně.

Zdroj: hn.hnonline.sk

Facebook Twitter

Související články

22.01.2015Regina Ovesny-Straka se stala předsedkyní Slovenské asociace pojišťoven
13.10.2015Pojišťovna Astra musí umožnit klientům na Slovensku ukončit pojistné smlouvy dohodou.
24.09.2015Pojišťovna VZP se bude více angažovat na slovenském trhu
03.06.2015Jsou finanční poradci v Česku a na Slovensku spokojeni se svým platem?

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.