KDO JE KDO » Jmenování a odchody » Ředitel sekce dohledu ČNB David Rozumek zvolen do správní rady EBA

Ředitel sekce dohledu ČNB David Rozumek zvolen do správní rady EBA

15.12.2015, Jmenování a odchody, ČNB

Ředitel sekce dohledu ČNB David Rozumek zvolen do správní rady EBA

Ředitel sekce dohledu nad finančním trhem České národní banky David Rozumek byl na probíhajícím zasedání rady orgánů dohledu členských států EU zvolen členem správní rady Evropského orgánu pro bankovnictví (EBA). Jmenování bude účinné k 1. březnu 2016 s mandátem v délce 2,5 roku.

 

David bude jistě nás i mnoho dalších 'nových' ekonomik EU v jednom z vrcholných orgánů‎ evropského dohledu výborně reprezentovat, jak už jednou činil. Současně jeho zvolení ukazuje, že se můžeme prosazovat i na úrovni EU, odpracujeme-li si to poctivě,“ uvedl guvernér ČNB Miroslav Singer.

Těžiště působení Davida Rozumka bude nadále v ČNB. Jeho prioritami v nové pozici v EBA bude zintenzivnění komunikace a spolupráce mezi členy Jednotného mechanismu dohledu (SSM), zahrnujícího většinu členských států EU a zastřešeného ECB a ostatními dohledovými orgány.

Je třeba pracovat na ustavení rovnováhy mezi institucemi působícími v EU. ECB by měla mít u stolu zástupců dohledu místo odpovídající jejímu významu – první mezi rovnými. Její role by neměla být v dohledových diskusích ani menší, ani větší. Vedoucí úlohu v koordinaci všech 28 členů EU by v regulaci i dohledu měla hrát EBA,“ uvedl David Rozumek.

David Rozumek (38 let) byl poprvé zvolen členem správní rady EBA v roce 2011 a působil tam do roku 2013. V letech 2011–2014 byl předsedou výboru EBA připravujícího prováděcí předpisy v rámci reformy bankovní regulace reflektující zdroje finanční krize (SCRePol). Od roku 2012 je členem mediačního panelu EBA. Od založení evropských orgánů dohledu nad finančním trhem v roce 2011 působí jako člen rady orgánu dohledů EBA a Evropského orgánu pro pojišťovnictví a zaměstnanecké penzijní pojištění (EIOPA). V letech 2008–2010 byl členem Committee of European Banking Supervisors (CEBS). V letech 2003–2007 byl členem expertních skupin Committee of European Securities Regulators (CESR).

David Rozumek pracuje v oblasti dohledu nad finančním trhem od roku 1999. V ČNB působí od dubna 2006. Zprvu zastával funkci ředitele odboru poskytovatelů investičních služeb a od 1. ledna 2008 byl jmenován náměstkem ředitele sekce dohledu nad finančním trhem. Následně uspěl v otevřeném výběrovém řízení a 10. října 2008 byl jmenován ředitelem sekce dohledu nad finančním trhem.

Zdroj: ČNB

Facebook Twitter

Související články

27.11.2015ČAP a ČNB o zamítnuté novele zákona o pojišťovnictví.
24.07.2015ČNB našla nového tiskového mluvčího. Bude jím Marek Zeman.
13.07.2015ČNB: Finanční sektor je v ČR odolnější
10.07.2015Řešení řecké krize se najde, míní člen bankovní rady ČNB Lubomír Lízal
01.07.2015ČNB pokutuje makléřskou firmu Colosseum pokutou 3 miliony korun
26.06.2015ČNB pokutuje investiční společnost BH Securities deseti miliony korun

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.