KDO JE KDO » Jmenování a odchody » Novou předsedkyní AČPM se stává Jiřina Nepalová z RENOMIA

Novou předsedkyní AČPM se stává Jiřina Nepalová z RENOMIA

14.12.2015, Jmenování a odchody, Asociace českých pojišťovacích makléřů

Novou předsedkyní AČPM se stává Jiřina Nepalová z RENOMIA

Prezídium Asociace českých pojišťovacích makléřů (AČPM) zvolilo do čela AČPM novou předsedkyni Jiřinu Nepalovou, které jako místopředsedové budou sekundovat Ivan Špirakus a Ivan Paparega.

 

Na zasedání prezídia AČPM byla do funkce předsedkyně AČPM jednomyslně zvolena Jiřina Nepalová, zakladatelka a ředitelka společnosti RENOMIA a.s.. Prvním místopředsedou Asociace se – rovněž jednomyslně - stal Ing. Ivan Špirakus, spoluzakladatel a generální ředitel firmy Insia a.s. Druhým místopředsedou byl rovněž všemi hlasy zvolen Ing. Ivan Paparega, předseda představenstva a majitel společnosti I.P. trust a.s.

Současné prezídium Asociace na funkční období 2015 – 2017 vzešlo z voleb na Valné hromadě AČPM dne 2.12.2015 a jeho dalšími členy jsou: Ing. Jiří Bureš (JB Group s.r.o.), Ing. Zdenka Dufková (OK Group a.s.), Ing. Jitka Hradilová (Satum Czech a.s.) a Ing. Jan Štok, MBA (MAI Insurance Brokers s.r.o.). Valná hromada AČPM v souladu se stanovami rovněž zvolila šestičlennou Etickou komisi, která dohlíží na dodržování Kodexu etiky člena AČPM, a tříčlennou Revizní komisi ke kontrole hospodaření Asociace.

Mezi hlavní úkoly nového vedení AČPM v nadcházejících dvou letech bude patřit podpora profese pojišťovacích makléřů formou vzdělávacích a osvětových aktivit a propagace odborných služeb PM na českém trhu. Významnou pozornost je také třeba věnovat regulatorním otázkám, zejména v souvislosti s dokončením revize směrnice EU o distribuci pojištění (IDD) a s následnou transpozicí této směrnice do legislativy ČR.

Předsedkyně AČPM Jiřina Nepalová k tomu po svém zvolení uvedla: Klíčovou úlohou AČPM je ochrana zájmů klientů, podpora členů Asociace a rozvoj jejich odborného vzdělání. Asociace bude také přispívat k osvětě v pojišťovnictví, ke kultivaci našeho oboru a k rozvoji související legislativy. V této oblasti plánujeme i nadále spolupracovat s orgány regulace a dohledu. Činnost makléře je pro klienty velice užitečná, a právě proto chceme systematicky vysvětlovat unikátní roli a přínos profesionálního pojišťovacího makléře v celém procesu sjednávání pojištění a jeho správy, včetně likvidace případných škod.“

Jak doplňuje místopředseda Ivan Špirakus: „Musíme bránit naši pozici vysoce odborného pojišťovacího specialisty, chránícího klienta, před zjednodušujícími snahami postavit všechny zprostředkovatele nejrůznějších finančních produktů a služeb na stejnou úroveň. Specifika činnosti pojišťovacího makléře a více než dvacetiletá historie AČPM jako naší profesní organizace nám k tomu poskytují velmi silný mandát.“ Podle názoru místopředsedy Ivana Paparegy je hlavní zbraní AČPM skutečnost, že - ač sdružuje konkurenty na trhu -  v obraně společných zájmů je připravena promlouvat jedním hlasem a pracovat jako tým.

Více o Jiřině Nepalové zde.

Zdroj: Asociace českých pojišťovacích makléřů

Facebook Twitter


Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.