KDO JE KDO » Jmenování a odchody » Munich Re bude mít nového generálního ředitele

Munich Re bude mít nového generálního ředitele

18.3.2016, Jmenování a odchody, Munich Re

Munich Re bude mít nového generálního ředitele

Munich Re, druhá největší světová zajišťovna, jmenovala Joachima Wenninga, na místo současného Nikolase von Bomharda, aby se pokusil udržet ty samé zisky při nízkých úrokových sazbách a poklesu cen v zajišťovnickém průmyslu.

Wenning převezme nejvyšší post od 27. dubna příštího roku. Von Bomhard, odstoupí jako CEO a člen správní rady den předtím, než v červenci oslaví své 60. narozeniny. Wenning je v současné době jako člen představenstva odpovědný za životní pojištění a lidské zdroje.

Vedení společnosti převezme Wenning poté, co ceny pro zajištění klesly v osmi z celkových 10 let, v závislosti na Guy Carpenter World Property Catastrophe Rate on Line Index. Zatímco loňské ztráty, které způsobily přírodní katastrofy, byly nejnižší od roku 2009, jsou výnosy sužovány rekordně nízkými úrokovými sazbami, jakož i klesajícími rezervami pro plnění potenciálních pojistných událostí,  vyčleněných v minulosti.

„Wenningovo jmenování je v zásadě přirozený a jasný výběr, který bude vítán investory, jenž na toto jmenování pohlíží jako na obranný krok," řekl Thomas Seidl, analytik společnosti Sanford C. Bernstein v Londýně.

Wenning pracuje v Munich Re od roku 1991, kdy nastoupil jako specialista na uzavírání smluv a zároveň měl technickou zodpovědnost za životní pojištění klientů v Německu. V roce 2005 byl jmenován generálním ředitelem dceřiné společnosti New Re v Ženevě. V roce 2009 se stal členem správní rady.

Zdroj: Munich Re

Facebook Twitter

Související články

09.03.2016Houston Ross bude jmenován novým COO NN ČR/SR
22.01.2016Německý Talanx změnil jméno svého pojistitele HDI Gerling na HDI Global SE
15.10.2015Jan Štok byl jmenován výkonným ředitelem MAI CEE
08.06.2015Karel Bláha byl jmenován novým členem představenstva České pojišťovny
29.05.2015Norbert Aringer jmenován novým členem dozorčí rady společnosti ERGO pojišťovna
20.04.2015RESPECT group jmenovala nové ředitele mezinárodního a lokálního obchodu

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.