KDO JE KDO » Jmenování a odchody » Houston Ross bude jmenován novým COO NN ČR/SR

Houston Ross bude jmenován novým COO NN ČR/SR

9.3.2016, Jmenování a odchody, NN Group

Houston Ross bude jmenován novým COO NN ČR/SR

Novým ředitelem Operations a IT (Chief Operations Officer, COO) NN pojišťovny a penzijní společnosti pro Českou a Slovenskou republiku se stane Houston Ross. Ve firmě bude zodpovědný za řízení procesů společnosti, IT a projektový management.  Nový COO bude pokračovat v dosavadní firemní strategii a jeho hlavním úkolem bude naplňovat hlavní vize a cíle NN. Funkce se chopí v den, kdy bude do pozice oficiálně potvrzen Českou národní bankou.

„Nad přijetím nabídky vést NN v České a Slovenské republice Operations a IT jsem se dlouho nerozmýšlel. Přiznám se, že roli v tom hrála nejenom stabilita a skvělá práce našeho týmu v těchto zemích, ale i chvála, kterou jsem o Praze slyšel od mnoha kolegů a přátel. A to nejenom v NN…“, říká o svém novém angažmá Houston Ross.

Houston je dlouholetým zaměstnancem NN. Přichází z NN Japonsko, kde čtyři roky zastával roli CIO (Chief Information Officer) a COO (Chief Operations Officer). V oblasti finančních služeb se pohybuje už osmnáct let, z toho deset let v pojišťovnictví. Kromě svého působení v ING/NN zastával roli Chief Technology Officer i v japonské divizi společnosti AXA. Houston je držitelem titulu MBA z Univerzity v Liverpoolu. 

Během své kariéry Houston několikrát opakovaně prokázal, že je velmi schopným manažerem se silným zaměřením na vedení lidí a jejich rozvoj. Má za sebou úspěchy především v oblasti IT transformace a může se taky pochlubit několika profesními oceněními – mezi poslední patří například jeho umístění v žebříčku Top 100 technologických lídrů 2016, který vyhlašuje odborný časopis Computerworld. 

„Přeji Houstonovi a jeho útvaru mnoho společných úspěchů. Pevně věřím, že se mu bude líbit nejen v naší NN, ale i v Praze a České republice vůbec,“ přivítal Houstona Rosse Jiří Čapek, generální ředitel NN pojišťovny a penzijní společnosti.

Zdroj: NN Group

Facebook Twitter

Související články

17.10.2015Pojišťovna NN spustila projekt Kavárna NN. Nahradí zprostředkovatele?
23.09.2015Novým generálním ředitelem NN se stane Jiří Čapek
16.06.2015Renata Mrázová odchází do centrály NN Group
04.02.2016Šéfem Marketingu & CRM v Allianz se stal Michal Seifert
30.03.2015NN má novou šéfku marketingu a vývoje produktů
17.02.2015ING představuje nový Spořicí fond

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.