KDO JE KDO » Jmenování a odchody » Andrej Babiš odvolává svého náměstka Martina Prose. Je to kvůli provizím zprostředkovatelů?

Andrej Babiš odvolává svého náměstka Martina Prose. Je to kvůli provizím zprostředkovatelů?

20.5.2015, Jmenování a odchody, E15

Andrej Babiš odvolává svého náměstka Martina Prose. Je to kvůli provizím zprostředkovatelů?

Ještě včera dopoledne se Martin Pros účastnil semináře rozpočtového výboru, týkajícího se novely zákona 38. V odpoledních hodinách téhož dne byl ministrem financí odvolán pro údajnou ztrátu důvěry.

Martin Pros byl jmenován náměstkem ministra financí 1. dubna loňského roku. Měl odpovědnost za mezinárodní vztahy, záležitosti EU a finanční trhy, do nichž spadalo i pojišťovnictví. V minulosti již měl náměstek Pros s Andrejem Babišem rozpory, týkající se otevřeného dopisu, který náměstek bez vědomí ministra zaslal guvernérovy ČNB. V dopise Miroslavu Singerovi hovořil o znepokojivých zprávách ohledně sazby PRIBOR, z nichž nejzávažnější prý zahrnuje rovněž obavy z manipulace. Tím, se podle Babiše dopustil poškození dobré pověsti českého bankovního trhu.

V současné době, se však ministr financí se svým náměstkem názorově rozcházel i v problematice okolo novely 38. Andrej Babiš byl proti zavedení snižování provizí zprostředkovatelů, přičemž jeho kolega Pros zastával opačný názor.

Rozpoctovy_vybor

Fotografie ze zasedání rozpočtového výboru 19. května 2015

Přestože oficiální vyjádření ministerstva a vysvětlení odvolání předkládá pouze „ztrátu důvěry“ v souvislosti s dopisem ČNB a politickými hrami, zpravodajský portál E15 s odvoláním na jeho interní zdroje tvrdí, že hlavním důvodem, je právě neshoda týkající se provizí. Ministerstvo financí tento důvod nepotvrdilo ani nevyvrátilo.

Odvolání však proběhlo velmi rychle a sám předseda rozpočtového výboru a odborný mluvčí sociální demokracie pro rozpočtové záležitosti Václav Votava, o něm do poslední chvíle nevěděl, což svědčí o tom, že se nejednalo o koaliční dohodu.

Václav Votava v krátkém vstupu pro Českou televizi uvedl, že on sám nepovažuje zmíněný důvod odvolání, tedy poškození pověsti českého bankovního trhu, za dostačující a vyjádřil uznání náměstku Prosovi za jeho práci v rozpočtovém výboru, jeho erudovanost a znalosti v oboru.

Autor: oPojištění.cz
Zdroj: E15

Facebook Twitter

Související články

20.05.2015Slabiny Šinclova návrhu k novele 38, poslanci projednali se zástupci pojišťoven a zprostředkovatelů
09.04.2015Novela zákona 38 prošla v Poslanecké sněmovně prvním čtením a rozpravou
30.12.2014Novela zákona o daních z příjmů zasáhla pojišťovnictví
15.01.2015Novela zákona o daních z příjmů – do hry vstoupila ČNB
25.09.2014Novela zákona o dani z příjmů – téma pro zbytek roku

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.