Přihlášení


Registrace
Zapomenuté heslo
Partneři oPojištění.cz

 

AIG_2015

 

Kooperativa_2016

logo_PVZP

 

HDI_logo

hvp_jpg

KALENDÁŘ AKCÍ » Vzdělávání » Finanční gramotnost – základ profesionálního poradenství

Finanční gramotnost – základ profesionálního poradenství

26.3.2010, Vzdělávání, DŠ

Finanční gramotnost – základ profesionálního poradenství

Nový partnerský projekt celoživotního vzdělávání v oblasti finanční gramotnosti trhu představila společnost A.I.P. ConsultingInternational (AIP). Akreditované dvousemestrální studium Certifikace finančního specialisty zakončené certifikátem je určeno poradcům, prodejcům a zprostředkovatelům finančních produktů a služeb. Odborným garantem a partnerem vzdělávacího projektu je Bankovní institut vysoká škola (BIVŠ). Novinkou je kromě přísných nároků na získání certifikátu Finančního specialisty dle ČS EN ISO/IEC 17024 rovněž jeho přeshraniční celounijní platnost, která jeho držitelům umožní jeho využití v dalších zemích EU.

„Zvyšující se finanční gramotnost obyvatelstva klade mnohem vyšší nároky na kvalifikaci zprostředkovatelů a prodejců finačních produktů,“ prohlásil Jaroslav Kladiva, manažer vzdělávání a obchodu A.I.P. Consulting International. Projekt Certifikace finančního specialisty vyplňuje stávající mezeru na vzdělávacím trhu a je koncipován se záměrem kultivace finančního trhu zejména, pokud jde o etiku a odpovědnost subjektů, kteří se na něm pohybují. „Smyslem projektu je kromě poskytování certifikované kvalifikace rovněž ochrana spotřebitelů před neodbornými rádoby poradci, jejichž cílem není spokojenost klienta, ale pouze vlastní prospěch,“ dodal Josef Janča, ředitel Institutu celoživotního učení při BIVŠ. „I na našem finačním trhu se musí hrát podle evropských pravidel,“ uzavřel Kladiva.

V rámci kombinované formy studia čeká na studenty z řad finančních specialistů celkem 25 studijních dnů. Po úspěšném absolvování obdrží Osvědčení o absolvování CŽV ve smyslu zákona o VŠ, certifikát finančního specialisty včetně kulatého razítka s číslem certifikace a jménem, s platností 5 let na území EU s možností recertifikace na další období. Jednotlivé zápočty a zkoušky je možné uznat v případě dalšího bakalářského studia na BIVŠ. Absolventi mohou při BIVŠ pokračovat ve studiu rovněž prostřednictvím certifikovaných kurzů celoživotního vzdělávání, například Odhadce majetku a Makléř.

Vzdělávací a personální společnost A.I.P. Consulting International s.r.o. založená v roce 1996 německou společností A.I.P. Training nabízí komplexní služby při řešení úkolů rozvoje a růstu lidských zdrojů. Je členem asociace AIVD a držitelem akreditace MŠMT. Kromě České republiky má zastoupení také v Chorvatsku, Slovensku, Slovinsku a Srbsku; spolupracuje s partnerskými společnostmi v Německu, Maďarsku, Rakousku a Bulharsku.

Bankovní institut, a.s. byl založen ČNB, Českou bankovní asociací a 18 nejvýznamnějšími komerčními bankami v roce 1994 jako samostatná vzdělávací instituce. Od roku 1999 působí jako soukromá vysoká škola pod názvem Bankovní institut vysoká škola. V letošním akademickém roce má 5,5 tis studentů. Prostřednictvím svých vzdělávacích aktivit působí také na Slovensku, Ukrajině.

 

Share/Bookmark

Zdroj: DŠ

Facebook Twitter

Související články

04.08.2008AMCICO AIG Life: jak vnímají lidé životní pojištění

Komentáře

Poprava na BIVŠ (Leo, 10.6.2011, 14:09)
Vážení spolužáci  BIVŠ v Praze

Jelikož většina studentů kombinované formy propadla u státních závěrečných  zkoušek, je naší povinností varovat všechny čerstvé Bakaláře, kamarády, známé, rodinné příslušníky, aby zvážili další ( případné ) působení na BIVŠ. Doporučujeme magisterská studia na jiných soukromých VŠ v Praze, kde je procento neúspěšnosti  minimální. Dále máme již dílčí informace, kdy je možno nastoupit ( přestoupit ) na jiné VŠ již do 2. ročníku magisterského studia s uznáním zkoušek z BIVŠ. Zvažte, jestli budete riskovat úspěšnost u státních zkoušek na "naší" škole v příštím roce, nebo vsadíme na jistotu úspěchu  u jiné školy.

Ráda budu všechny informovat o průběhu státních zkoušek v letošním roce na jiných VŠ v Praze, které se opravdu nedají srovnat s přístupem BIVŠ, které mnohdy hraničí se šikanou. Prosím všechny o informace, jak SZZ probíhaly. Tyto info
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.