Přihlášení


Registrace
Zapomenuté heslo
Partneři oPojištění.cz

 

AIG_2015

 

Kooperativa_2016

logo_PVZP

 

HDI_logo

hvp_jpg

KALENDÁŘ AKCÍ » Veřejné přednášky o pojišťovnictví na VŠE

Veřejné přednášky o pojišťovnictví na VŠE

1.3.2016, KALENDÁŘ AKCÍ, oPojištění.cz

Veřejné přednášky o pojišťovnictví na VŠE

Vysoká škola ekonomická v Praze pořádá v rámci výuky předmětu Pojišťovnictví II několik přednášek s profesionály z pojistné praxe českého trhu. Na přednášky je zvaná i široká veřejnost. Nemáte chuť opět zasednout do školních lavic?

 

Přednášky probíhají vždy ve všední dny v posluchárně A. Tu najdete na Náměstí Winstona Churchilla (tram. zastávka Husinecká), v prostorách nové budovy VŠE. Profesor Jaroslav Daňhel pravidelně do své výuky mladých a nadějných finančních expertů zve odborníky z praxe, aby studenty seznámili blíže s fungováním reálného trhu. Několik podobných přednášek probíhá každý semestr a studenti tak mohou nahlédnout do tajů pojišťoven, poolů i všeobecných pravidel trhu skrze roky praxe pozvaných přednášejících.

 

V průběhu března vystoupí tito řečníci:

Ing. Ondřej Poul, Ph.D.

Téma: Aktuální problémy životního pojištění
Termín konání: čtvrtek 17. března, 12:45 – 16:00

Ondřej Poul vystudoval VŠE a následně pokračoval na postgraduálním studiu na téže škole. Absolvoval studijní pobytu na Universität Mannheim. Jeho hlavním oborem byly finance a pojišťovnictví. Ondřej Poul je v současné době členem představenstva a ředitelem útvaru Operation v AEGON Pojišťovně, a.s. Svou 15 letou dráhu na poli pojišťovnictví zahájil v ERGO pojišťovně jako aktuár, odpovědný též za vývoj nových produktů. Po té přešel do České pojišťovny na pozici Senior produktového manažera, přičemž jeho další sféra zájmu patřila projektovému managementu. V té době získal i mezinárodní certifikaci projektový manažer dle standardů IPMA. Mezi jeho současné odpovědnosti patří Back-office, Underwriting, Likvidace a aktivity v rámci Kontaktního centra a péče o klienty. Je autorem několika odborných publikacích, přednáší na Vysoké škole ekonomické v Praze a zastupuje Českou republiku v Insurance Europ (dříve CEA).

Ing. Kateřina Lhotská

Téma: Pojistný trh včera dnes a zítra
Termín konání: 21. budna, 14:30 – 16:00

Kateřina Lhotská vystudovala obor Řízení složitých procesů na fakultě elektrotechnické VŠSE v Plzni. V pojišťovnictví působí od roku 2002, kdy začínala jako vedoucí IT analýzy a vývoje v Komerční pojišťovně. Zde využila výhody menší společnosti pro získání rozsáhlých odborných znalostí pojišťovnictví a užitečných zkušeností. 

V roce 2007 zamířila do společnosti Logos, která byla o rok později zakoupena společností Ness, kde záhy opustila pozice zaměřené technologicky a začala se orientovat výhradně na svět pojišťovnictví jako Insurance Competence Expert. Od roku 2013 do 2015 působila ve společnosti EY (Ernst & Young) jako Insurance Industry Expert. 

JUDr. Jan Ježdík

Téma: Aktuality pojistného práva
Termín: 28. dubna, 12:45 – 16:00

Jan Ježdík vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. 30 let pracoval v České pojišťovně, z toho 18 let ve statutárních orgánech. Podílel se na řadě rozvojových aktivit společností PPF a České pojišťovny. Je zakladatelem Nadačního fondu pro podporu vzdělávání v pojišťovnictví. Od září 2008 vlastní společnost JJMC s.r.o., jejímž prostřednictvím poskytuje konzultační služby v oblasti pojištění a managementu.

 

VSE_foto

Pokud tedy budete mít chuť navštívit prostory VŠE a vyslechnout si přednášku z úst uvedených odborníků, jste vřele vítáni. 

 

Zdroj: oPojištění.cz

Facebook Twitter

Související články

23.02.2016Směrnice IDD je tu. Co přinese distributorům pojištění?
25.02.2016Karel Veselý o směrnici IDD: „Ďábel bude v interpretaci“
01.12.2015Směrnice o distribuci pojištění IDD dostala v Evropském parlamentu zelenou
23.07.2015Pokrok u směrnice IDD: Rada EU potvrzuje dohodu s Evropským parlamentem

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.