Přihlášení


Registrace
Zapomenuté heslo
Partneři oPojištění.cz

 

AIG_2015

 

Kooperativa_2016

logo_PVZP

 

HDI_logo

hvp_jpg

KALENDÁŘ AKCÍ » Pojišťovna roku 2014 – jubilejní 15. ročník ankety vyhlášen

Pojišťovna roku 2014 – jubilejní 15. ročník ankety vyhlášen

8.4.2015, KALENDÁŘ AKCÍ, AČPM

Pojišťovna roku 2014 – jubilejní 15. ročník ankety vyhlášen

Asociace českých pojišťovacích makléřů (AČPM) ve spolupráci s Českou asociací pojišťoven (ČAP) a specializovaným serverem oPojištění.cz vyhlásila již 15. ročník odborné ankety Pojišťovna roku, nejstarší hodnotitelské soutěže na pojistném trhu, v níž se hodnocení pojistitelů tradičně ujímají samotní pojišťovací makléři.

Cílem ankety Pojišťovna roku je přispět ke všeobecné kultivaci českého pojišťovnictví a posílit jeho image jako klíčového sektoru tuzemské ekonomiky. Na rozdíl od jiných spotřebitelských žebříčků, které spíše než parametry produktů a skutečnou úroveň servisu odrážejí popularitu jednotlivých pojišťoven tvořenou především reklamou, vychází hodnocení pojišťovacích makléřů z podrobné konkrétní znalosti nabízených produktů a zejména profesních zkušeností s kvalitou služeb každého z pojistitelů. To jsou aspekty, jimiž si anketa za dobu své existence vydobyla vysokou prestiž nejen na pojistném trhu.

 

 

Příležitost posoudit v rámci ankety kvalitu a rozsah služeb jednotlivých pojišťoven a zhodnotit jejich výkony v roce 2014 má každý pojišťovací makléř vedený v registru České národní banky. Tato možnost je v kategoriích pojištění občanů a životní pojištění rozšířena také na pojišťovací zprostředkovatele registrované jako PA (pojišťovací agent, podle stále platného zákona č. 38/2004 Sb.)

Hodnocení probíhá do 4. května 2015 jak on-line na samostatných webových stránkách www.pojistovnaroku.cz, tak vyplněním a zasláním anketního lístku organizátorům. Pomocnými kritérii při udělování bodů jednotlivým pojišťovnám jsou např. kvalita a šíře nabízených produktů, ochota a schopnost upravovat produkty podle individuálních potřeb klienta, technická a provozní podpora pojišťovny při sjednávání pojištění, inovace pojistných produktů, komunikace a spolupráce s makléři a likvidace škod. 

Anketa Pojišťovna roku 2014 určí vítěze v těchto hlavních kategoriích:

 • pojištění průmyslu a podnikatelů
 • pojištění občanů
 • autopojištění
 • specializované pojištění
 • životní pojištění

 

V souladu s tradicí organizátoři rovněž udělí titul Osobnost pojistného trhu za významný počin či aktivitu ve prospěch pojišťovacích zprostředkovatelů a pojišťovnictví obecně. Držiteli tohoto ocenění z předešlých ročníků jsou: Luděk Menčík (Pojišťovna roku 2003), Petr Pavlík (2005), Vladimír Mráz (2007), Marek Venuta (2008), František Stach (2009), Vladimír Přikryl (2010), Konštantín Alexejenko (2011), Jaroslav Daňhel (2012) a Václav Křivohlávek (2013).

Již čtvrtým rokem také v rámci ankety pokračuje hodnocení makléřů sdružených v AČPM členskými pojišťovnami ČAP pod názvem Pojišťovací makléř roku. Mezi hlavní kritéria posuzování makléřských výkonů patří kvalita podkladů dodávaných pojišťovně, úroveň komunikace makléř – pojišťovna a makléř – klient, správa pojištění, podpora kultivace trhu atp. 

 

Pojišťovna roku 2014 spolupracuje s UMPRUM

Pojišťovna roku 2014 rovněž naváže na dosavadní spolupráci s Ateliérem skla pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové, jehož studenti se účastní soutěže o ztvárnění ceny pro vítězné pojišťovny.  Autor nejlepšího návrhu obdrží odměnu ve výši 15 000 Kč a bude mít možnost osobně představit svou realizaci na galavečeru k vyhlášení výsledků ankety. V předchozích ročnících tohoto úspěchu dosáhli studenti Alena Hájková (skleněné polštáře), Jakub Petr (křišťálové koule), Michaela Doležalová (plněné válce) a Pavel Výtisk (semínka sklo – porcelán).

Záštitu nad 15. ročníkem ankety Pojišťovna roku převzal 1. místopředseda vlády a ministr financí Andrej Babiš.

Slavnostní vyhlášení

Celkové výsledky odborného hodnocení v anketě Pojišťovna roku 2014 budou prezentovány dne 21. května 2015 na galavečeru v reprezentativních prostorách Slovanského domu v Praze.

 

Uspořádání ankety Pojišťovna roku 2014 podpořili:

Generální partner:

 • KPMG Česká republika

Partneři ankety:

 • CSC
 • CRIF/Elixír
 • Sdružení Czech Top 100

Generální mediální partner:

 • oPojištění.cz

Mediální partneři:

 • Czech Top 100 Forum
 • Pojistný obzor
 • Prague Leaders Magazine

 

Zdroj: AČPM

Facebook Twitter

Související články

21.05.2014Pojišťovna České spořitelny: druhé místo v životním pojištění - Pojišťovna roku 2013
21.05.2014Allianz získala v makléřské soutěži Pojišťovna roku dvě zlata, stříbro i bronz
20.05.2014V anketě Pojišťovna roku 2013 vítězí Allianz, ERV a Kooperativa  
01.04.2014AČPM vyhlašuje odbornou anketu Pojišťovna roku 2013
10.09.2013Česká Pojišťovna je nejpřívětivější neživotní pojišťovna roku 2013
23.05.2013Pojišťovna roku 2012: Vítězi jsou Kooperativa, Pojišťovna ČS a ERV
07.05.2013Pojišťovna roku - hlasování prodlouženo do 10.5!
22.04.2013Hlasujte v anketě Pojišťovna roku !
05.04.2013Pojišťovna roku 2012: zahájen 13. ročník ankety
17.05.2012D.A.S. byla oceněna v anketě Pojišťovna roku 2011

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.