Přihlášení


Registrace
Zapomenuté heslo
Partneři oPojištění.cz

 

AIG_2015

 

Kooperativa_2016

logo_PVZP

 

HDI_logo

hvp_jpg

KALENDÁŘ AKCÍ » Marsh hostil konferenci: Jak řídit rizika digitální ekonomiky?

Marsh hostil konferenci: Jak řídit rizika digitální ekonomiky?

12.4.2016, KALENDÁŘ AKCÍ, Marsh

Marsh hostil konferenci: Jak řídit rizika digitální ekonomiky?

Pouhých 20 měsíců zbývá firmám na harmonizaci systému řízení rizik v digitální oblasti s již přijatou legislativou EU. Povinná hlášení o narušení bezpečnosti a únicích osobních dat klientů se rozšíří v podstatě na všechny firmy a organizace. Nové vysoké pokuty za porušení nařízení o ochraně privátních dat spolu s narušenou důvěrou zákazníků mohou pro firmu znamenat rychlý konec businessu a osobní důsledky pro statutární orgány firem.

Pro dostatečně motivovaného útočníka není otázkou zda, ale kdy do systému vnikne. Klíčové je proto umět řídit rizika, která s narušením bezpečnosti souvisejí,“ říká Kateřina Poláčková ze společnosti MARSH ČR. „Právě to bylo hlavním cílem dnešní konference. Cítíme silnou potřebu ustanovení standardů pro pojištění takových rizik, protože právě to je cesta, jak nabídku pojištění rozšířit i na střední a malé firmy.

Marsh000

O praktických zkušenostech s trhem pojištěním kybernetických rizik v Evropské Unii a o výhledu pro ČR informovala paní Nilay Ozden ze společnosti Marsh UK, kde je trh s tímto typem pojištění výrazně rozvinutější než v ČR.
Rostoucí kybernetické hrozby musí ve firmách vést k vyšší ochraně dat a zejména privátních dat klientů. Kvalitní IT bezpečnostní opatření, dobře nastavené procesy, pravidelně školení pracovníci spolu s vhodným pojištěním pomohou zvládat rostoucí kybernetická rizika a jejich dopady na firemní business“, říká Martin May z Principal Engineering.
 
Marsh000

Mezi další probíraná témata patřila současná kybernetická ochrana státu a požadavky na ochranu státních a soukromých podniků, role a úroveň krizové komunikace i praktické ukázky kybernetických útoků a ochrany.

Marsh01

Konferenci uspořádaly společnosti MARSH s.r.o. a Principal engineering s.r.o.
 

Zdroj: Marsh

Facebook Twitter

Související články

25.02.2016Logika loga českých pojišťoven: AIG
22.02.2016Pojišťovna AIG vytvořila mobilní aplikaci informující o kyberútocích
11.02.2016AIG hledá kandidáta na pozici: Client Policy Servicing Representative
01.02.2016AIG nabízí volnou pracovní pozici: Legal Officer
17.12.2015AIG představuje vylepšené D&O - pojištění odpovědnosti manažerů
16.10.2015AIG hledá kandidáta/ kandidátku na pozici: Specialista zákaznického centra

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.