Přihlášení


Registrace
Zapomenuté heslo
Partneři oPojištění.cz

 

AIG_2015

 

Kooperativa_2016

logo_PVZP

 

HDI_logo

hvp_jpg

KALENDÁŘ AKCÍ » Blíží se mezinárodní konference o kybernetické bezpečnosti

Blíží se mezinárodní konference o kybernetické bezpečnosti

29.1.2016, KALENDÁŘ AKCÍ, PSSI

Blíží se mezinárodní konference o kybernetické bezpečnosti

Kybernetická bezpečnost je stále aktuálnější a přicházející trendy nasvědčují, že tomu do budoucna nebude jinak. Redakce oPojištění.cz se na začátku února zúčastní mezinárodní konference o kybernetické bezpečnosti, organizované Pražským institutem bezpečnostních studií ve spolupráci s AIG, ze které vám poskytneme report probíraných témat a problematik.

Konference si klade za cíl rozvířit diskusi o výzvách a vhodných strategiích souvisejících s kybernetickou bezpečností státních a privátních organizací, které spravují rozsáhlé databáze osobních údajů. Zvláštní pozornost bude věnována ochraně soukromí při obchodování na internetu, příležitostem pro český byznys v rámci Digitální agendy pro Evropu a bezpečnostním aspektům čtvrté průmyslové revoluce i internetu věcí.

Konference zakončuje sérii uzavřených debat o vybraných oblastech kybernetické bezpečnosti, která probíhala v Praze v roce 2015. Výstupem byly články „Odborníci se shodují. Kyberbezpečnost evropských firem je pozadu“ a „6 hrozeb skrývajících se za útoky počítačových hackerů

Účastníky konference letos budou odborníci na kybernetickou bezpečnost, právníci, a zástupci obchodních a průmyslových odvětví z České republiky, Slovenska, Maďarska, Polska a dalších zemí Evropy. Během diskuzí se jejich účastníci zaměří na slučitelnost mezi národními a obchodními přístupy ke kybernetické bezpečnosti a přezkoumají, jak zmírnit kybernetická rizika skrze přiměřené investice do hardwaru a softwaru ochranných nástrojů.

Mezi potvrzenými účastníky jsou zástupkyně státního tajemníka pro evropské záležitosti Lucie Šestáková, vedoucí oddělení pojištění kybernetických rizik ze společnosti AIG Mark Camillo, zakladatel serverů Dámejídlo.cz a Slevomat.cz Tomáš Čupr, výkonný ředitel Aspen Institute Prague Jiří Schneider, výkonný ředitel Hewlet Packard Enterprise  Česká republika Jan Kameníček nebo Lilly Müller z Centra pro globální kybernetické kapacity na univerzitě v Oxfordu.

Máme se tedy rozhodně na co těšit. Konference proběhne 11. února, takže hned poté můžete očekávat první podrobnosti.

Bližší informace naleznete zde.

Zdroj: PSSI

Facebook Twitter

Související články

09.10.20156 hrozeb skrývajících se za útoky počítačových hackerů
08.10.2015Odborníci se shodují. Kyberbezpečnost evropských firem je pozadu.
07.01.2016Hackeři vyřadili elektrickou síť pomocí viru
04.12.2015Počítačoví hackeři zaútočili na australský superpočítač. Škody jdou do milionů dolarů.
30.09.2015Hackeři získali miliony otisků prstů amerických federálních zaměstnanců
16.10.2015Hackeři ve Velké Británii vykradli bankovní konta za 732 milionů
07.10.2015Hackeři ukradli údaje platebních karet hostů hotelů Donalda Trumpa

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.