Vývoj trhu, dohled » Vývoj trhu » Zisk americké pojišťovny AIG klesl ve čtvrtletí o 41%

Zisk americké pojišťovny AIG klesl ve čtvrtletí o 41%

5.8.2015, Vývoj trhu, AIG

Zisk americké pojišťovny AIG klesl ve čtvrtletí o 41%

Druhé čtvrtletí přineslo American International Group (AIG) problémy. Její čistý zisk klesl meziročně na 1,8 miliard dolarů. Počet nových smluv výrazně klesl téměř ve všech divizích. Množství nově podepsaných smluv kleslo o 67%, ale i přesto nastalo zvýšení provozního zisku na přibližně 1,9 miliard dolarů. Jediný nárůst, který firma zaznamenala, byl v oblasti důchodových pojištění.

Po zveřejnění situace AIG, klesly akcie společnosti přibližně o 5%, a později k večeru se pohybovaly okolo 61,80 dolarů za akcii. Od začátku roku si akcie vedly podstatně lépe, než je index pojišťovacího sektoru, který posílil o 6%. Získaly 14,5%.

„Naše výsledky druhého čtvrtletí demonstrují náš stálý závazek k hodnotovému managementu – dnes tvoříme dlouhodobě hodnotné kroky,“ řekl Peter D. Hancock, výkonný ředitel AIG. „Pokračovali jsme k proaktivnímu řízení našeho kapitálového zdroje skrz běžné akcie. Významně jsme snížili své nepodstatné investice v obou AerCap a Springleaf. To by mělo zjednodušit účetní rozvahu a vylepšit náš rizikový profil. Rada schválila dodatečně 5 miliard dolarů na zpětný odkup akcií a 124% nárůst čtvrtletní dividendou na 0,28 dolaru za akcii. To zdůrazňuje náš závazek k akcionářům a náš pozitivní výhled pro dlouhodobou ziskovost.“

„Udělali jsme krok blíže k našim finančním cílům,“ pokračoval Hancock. „Účetní hodnota zisku akcií kromě AOCI a DTA vzrostla o 10% a GOE klesla o 4% v porovnání s předchozím čtvrtletím. Normalizace ROE za dané období byla 6,7% a za uplynulý rok k dnešnímu dni byla 7,3%, což odráží dynamickou ziskovost v komerčních pojišťovacích trzích.“

 „Zaměřujeme se na hodnotu dlouhodobě udržitelných výhod pro naše klienty a akcionáře. Budeme i nadále vyrovnávat růst, ziskovost, i rizika, abychom se stali nejcennějším pojistitelem našich klientů.“ zhodnotil výsledky AIG za první čtvrtletí Peter D Hancock.

Autor: oPojištění.cz
Zdroj: AIG

Facebook Twitter

Související články

12.12.2008Jak to vlastně bylo s bratry Lehmanovými?
05.08.2014AIG vykázala za druhé čtvrtletí 2014 čistý zisk ve výši 3,1 miliardy dolarů  
14.12.2009Americká vláda si posvítí na finanční trh
06.05.2015Pojišťovna AIG bude používat v USA drony k mapování míst katastrof
12.03.2015O pojištění únosu s odborníkem AIG pojišťovny
13.01.2015Zdeněk Prchlík se stal obchodním ředitelem AIG Europe Limited
02.12.2014Průzkum AIG: roste počet makléřů, kteří by pojišťovnu doporučili

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.