Vývoj trhu, dohled » Vývoj trhu » Postavení pojišťoven po roce 2010: Česká podnikatelská pojišťovna

Postavení pojišťoven po roce 2010: Česká podnikatelská pojišťovna

14.2.2011, Vývoj trhu, NESS Czech s.r.o.

Postavení pojišťoven po roce 2010: Česká podnikatelská pojišťovna

ČPP již ve 2. čtvrtletí klesla ze 7. na 8. místo v pořadí pojišťoven s největším podílem na trhu (5. místo v NŽP a pokles na 11. místo v ŽP, když byla předstižena pojišťovnou MetLife Amcico) a na tomto místě je i na konci roku 2010.

Vzhledem k tomu, že v poslední době výrazně posilují především životní pojišťovny, postupně ztrácí svůj podíl na trhu (meziročně o 0,2% b). Důvodem je i to, že pojišťovna sice zaznamenala růst objemu pojistného (o 190 miliónů, to je o 3 %), ale ten byl pod úrovní trhu.

  

Nejúspěšnější je v POV, kde se stala na konci roku 2007 „trojkou“ trhu a tuto svoji pozici nejenom udržuje, ale i dále posiluje. U ČPP existuje výrazná disproporce mezi POV a HAV. Projevuje se rozdílným podílem na trhu v POV (12,5 %) oproti podílu v HAV (4,8 %). Příčinnou je struktura kmene POV, která neumožňuje zároveň nabízet HAV (v kmeni jsou výrazněji zastoupeny starší a levnější vozidla).

ČPP provozuje smíšenou pojišťovací činnost s orientací na NŽP. Je členem skupiny VIG. V 1. čtvrtletí došlo ke změně na pozici předsedy představenstva a generálního ředitele, kde Jakuba Strnada (odcházejícího do Allianz) vystřídal Jaroslav Besperát.

Již ve 2. čtvrtletí uvedla ČPP na trh nový produkt – pojištění právní ochrany. Ve 4. čtvrtletí pak představila variantu cestovního pojištění speciálně přizpůsobenou klientů, kteří provozují zimní sporty. Oproti standardním rizikům je rozšířeno pojištění typicky zimního vybavení včetně pronájmu náhradního a dále i pojištění z důvodu nevyužité služby.

Ve 2. čtvrtletí se ČPP pokusila zkvalitnit služby svým klientům nabídkou „Internetového pojišťovnictví“ pod názvem MojeČPP. Jeho prostřednictvím je možné provádět jednoduché úkony na pojistných smlouvách, sledovat platby pojistného, stav likvidace škody a zasílat potřebné dokumenty. K tomu lze sjednávat vybraná pojištění on-line. Tyto služby již dříve nabízely v různé míře i jiné pojišťovny. ČPP ovšem jako první pojišťovna tyto služby integrovala do jedné aplikace přístupné pomocí kódu a hesla.

ČPP - vývoj podílu na trhu

Zítra čtěte: Postavení pojišťoven po roce 2010: Česká pojišťovna

 

Kateřina Lhotská

NESS Czech s.r.o.

Zdroj: NESS Czech s.r.o.

Facebook Twitter

Související články

13.02.2011Postavení pojišťoven po roce 2010: Allianz
12.02.2011Jednorázově placené – pomalejší růst
11.02.2011Běžně placené – snaha o budoucí stabilitu
10.02.2011Životní pojištění – jednorázy, jednorázy, jednorázy
09.02.2011Podnikatelská pojištění - doména velkých
08.02.2011Havarijní pojištění – potvrzení ztrát
07.02.2011Povinné ručení – není přímá likvidace jako „přímá likvidace“
06.02.2011Neživotní pojištění – růst malých, ztráty velkých
05.02.2011Pojistný trh – nejvyšší reálný růst za pět let
04.02.2011Vývoj pojistného trhu odpovídá předchozímu trendu

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.