Vývoj trhu, dohled » Vývoj trhu » Investice Evropského pojišťovnictví se v roce 2013 zvedly o 3,2 % na 8,5 bilionů eur

Investice Evropského pojišťovnictví se v roce 2013 zvedly o 3,2 % na 8,5 bilionů eur

3.9.2014, Vývoj trhu, The Actuary

Investice Evropského pojišťovnictví se v roce 2013 zvedly o 3,2 % na 8,5 bilionů eur

Investice pojišťoven v evropské ekonomice v roce 2013 rostly. Podle Insurance Europe a Evropské pojišťovací a zajišťovací federace však přetrvávají obavy ohledně směrnice Solvency II, která bude mít vliv na jejich schopnost být nadále největším dlouhodobým investorem v Evropě.

K 31. prosinci 2013 mělo evropské pojišťovnictví přes 8,5 bilionů eur spravovaných aktiv, což představuje při konstantních směnných kurzech nárůst o 3,2% ve srovnání s rokem 2012.

Michaela Koller, generální ředitelka Insurance Europe řekla: "Pojišťovny mají obrovský přínos pro evropské hospodářství tím, že podporují růst a stabilitu prostřednictvím dlouhodobých investic, který se rovná přibližně 60% evropského HDP. Tato role je však v ohrožení. Zatímco průmyslové odvětví přechod na regulační režim vítá a uznává, že byla finální verze Solvency II vylepšena, aspekty této směrnice, a to, jak je implementovat, bude i nadále vyžadovat, aby pojišťovny drželi nepřiměřené množství kapitálu proti jejich dlouhodobým investicím."

Podle zprávy Insurance Europe bylo také uvedeno, že je Evropa v roce 2013 nadále největším světovým pojistným trhem, což představuje 35% globálního pojistného trhu. To bylo těsně následované Spojenými státy, které pokrývají 30%, Asii  představuje 28%, a Oceánie a Afrika 3%.

Na celém kontitnetu bylo vybráno v roce 2013 celkové pojistné ve výši 1,119 milardy. Na životní pojištění bylo pojištěným vyplaceno celkem 618 miliard eur, zatímco v neživotním sektoru činily náklady 325 miliard eur.

Další fakta:

  • životní pojištění představuje největší podíl na evropském trhu, což představuje asi 60 %. Nemovitosti, úrazové a havarijní pojištění činí 30% a zdraví 10%.
  • V roce 2013 působilo v Evropě více než 5 100 pojišťoven. Většina z nich jsou akciové společnosti a vzájemné pojišťovny, ale něteré mají formu veřejné instituce nebo družstevny
  • Evropské pojišťovnictví zaměstnává téměř 1 milion lidí, další milion jsou externí zaměstnanci a nezávislí zprostředkovatelé

The Actuary

Zdroj: The Actuary

Facebook Twitter

Související články

10.07.2014Britské pojišťovny vnímají Solvency II jako "nutné zlo"
30.06.2014Novela zákona „38“ opět ve světle ramp. Připomínky odborníků nevyslyšeny
05.05.2014EY: Na Solvency II budeme připraveny, hlásí 80 % evopských pojišťoven
02.05.2014Evropský regulátor EIOPA zahájil zátěžové testy pojišťoven
04.04.2014Zajištění 2013: Česko a Německo v centru pozornosti
25.03.2014Pohyby a novinky na pojistném trhu v roce 2013 – 2.díl

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.