Vývoj trhu, dohled » Vývoj trhu » ČPP: Výsledky za 1. pololetí 2010 potvrzují růstový trend

ČPP: Výsledky za 1. pololetí 2010 potvrzují růstový trend

27.8.2010, Vývoj trhu, ČPP

ČPP: Výsledky za 1. pololetí 2010 potvrzují růstový trend

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (dále jen „ČPP“) předepsala v 1. pololetí 2010 pojistné v celkovém objemu 3 424 mil. Kč, což v meziročním srovnání představuje nárůst o 3 %.

Na růstu pojistného se podílely oba segmenty pojištění, přičemž výrazněji rostlo životní pojištění. Předpis  pojistného ČPP v neživotním pojištění vzrostl meziročně o 2 % (celý trh klesl o 0,7 %) na 2 408 mil. Kč. Předepsané pojistné celého trhu v neživotním pojištění pokleslo zejména v důsledku hlubokého propadu v pojištění vozidel.

ČPP se však podařilo udržet u pojištění vozidel růstový trend a předepsané pojistné meziročně navýšit. Nejvýraznější dynamiku vykázalo havarijní pojištění (+11,8 %). V počtu pojištěných vozidel ČPP posílila svou tržní pozici na úroveň 14,6 %. Kmen povinného ručení registroval na konci června 957 000 vozidel. Inovace produktů přinesla nejvýraznější nárůst v majetkovém pojištění občanů, které meziročně vzrostlo o více než 18 %. ČPP byla úspěšná také v pojištění průmyslu a podnikatelů, kde meziroční nárůst dosáhl 8 %.

Předepsané  pojistné v portfoliu životního pojištění dosáhlo v pololetí 2010 nárůstu o 5,4 % na hodnotu 1 016 mil. Kč. „ČPP výrazně uspěla především v oblasti běžně placeného pojistného, které je základním ukazatelem stability pojišťovny v tomto segmentu,“ uvedl generální ředitel Ing. Jaroslav Besperát. 

V porovnání se stejným obdobím loňského roku  ČPP vykázala u běžně placeného životního  pojištění dynamiku ve výši  21,1 %. Životní pojištění  celého trhu meziročně posílilo pouze díky jednorázovému pojistnému, v běžně placeném pojistném trh naopak vykázal pouze mírný nárůst o 1,3 %.

ČPP patří k finančně stabilním společnostem s velmi dobrými obchodními výsledky, trvale posilující svou pozici v rámci desítky největších pojišťoven na českém trhu.

Zdroj: ČPP

Facebook Twitter


Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.