Vývoj trhu, dohled » Vývoj trhu » ČPP překonala hranici 900 000 pojištěných vozidel

ČPP překonala hranici 900 000 pojištěných vozidel

1.9.2009, Vývoj trhu, ČPP

ČPP překonala hranici 900 000 pojištěných vozidel

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (dále jen „ČPP“) překonala hranici 900 000 pojištěných vozidel s povinným ručením. Počet vozidel pojištěných u ČPP stále výrazně roste, a to i přes současnou stagnaci  trhu v této oblasti pojištění.

„Nárůsty prodeje nepochybně ovlivnila inovace produktu povinného ručení v rámci nové univerzální řady Autopojištění Combi Plus. Produkt s řadou zajímavých benefitů má mnoho  příznivců i mezi externími zprostředkovateli tohoto pojištění, což nás velmi těší,“ říká Miloš Velíšek, ředitel úseku pojištění vozidel České podnikatelské pojišťovny. Zájem klientů o tento produkt přispěl k rekordnímu navýšení počtu pojištěných vozidel v tomto segmentu již v loňském roce (+162  tisíc). Progresivní trend pak pokračoval i v roce 2009.

Kmen povinného ručení registroval na konci července 902 000 vozidel. „V období od ledna do července jsme navýšili počet pojištěných vozidel o více než 70 tisíc. S výrazným odstupem od ostatních konkurentů jsme tak již druhým rokem v této oblasti nejdynamičtější pojišťovnou,“ podtrhl Miloš Velíšek. ČPP je třetím největším poskytovatelem tohoto typu pojištění v ČR.

Autopojištění Combi Plus umožňuje komfort sjednání povinného ručení, havarijního pojištění, včetně doplňkových připojištění na jediné smlouvě. Zprostředkovatelé navíc velmi oceňují speciální SW on-line  program pro sjednávání pojištění, který zaručuje bezpečnost uložených dat, minimalizuje chybovost a urychluje komunikaci. Podíl tohoto programu na celkové produkci dosáhl 75%.

Při tvorbě sazeb ČPP vychází z tzv. segmentačních kritérií. Pojišťovna tím mnohem spravedlivěji oceňuje rizika a přihlíží ke skupinám, které vykazují statisticky příznivější škodní procenta či frekvence. Výši sazeb spoluurčuje kromě objemu válců motoru nebo hmotnosti vozidla, také region, ze kterého pojistník pochází, stáří vozidla a věk pojistníka. Klientům s osobními automobily navíc nabízí osm tarifních skupin podle objemu válců oproti standardním pěti.  Specifickým nástrojem Extrabonus Profi nabízí ČPP unikátní systém dopředné slevy až do výše 15%.

ČPP je však úspěšná nejen v segmentu pojištění vozidel, významné nárůsty produkce vykazuje pojišťovna i v ostatních odvětvích. ČPP oznámila, že v 1. pololetí 2009 předepsala pojistné v celkovém objemu více než 3 324 mil. Kč. S meziročním nárůstem o 20,2 % se ČPP stala jednou z nejdynamičtěji rostoucích českých pojišťoven. Díky skvělým výsledkům se ČPP posunula směrem nahoru také v rámci žebříčku pojišťoven a v celkovém hodnocení nyní zaujímá 6. místo na trhu.

ČPP

Zdroj: ČPP

Facebook Twitter

Související články

04.06.2009ČPP: v 1.Q 2009 nejdynamičtěji rostoucí pojišťovna

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.