Vývoj trhu, dohled » Vývoj trhu » Citigroup prodá China Life Insurance Company svůj podíl v China Guangfa Bank

Citigroup prodá China Life Insurance Company svůj podíl v China Guangfa Bank

3.3.2016, Vývoj trhu, oPojištění.cz

Citigroup prodá China Life Insurance Company svůj podíl v China Guangfa Bank

Americká finanční skupina Citigroup prodá svůj minoritní podíl v čínské bance China Guangfa Bank (CGB), a to zhruba za 75 miliard korun. Novým majitelem tohoto podílu se stane čínská pojišťovna China Life Insurance Company. Smyslem této dohody, je získání kapitálu americké bance na expanzi dalších aktivit v Číně.

Nyní prodávaný podíl čínské banky CGB v roce 2006 koupila Citigroup za zhruba 610 milionů dolarů (tedy 13,42 miliard Kč). Prodání 20 % podílu teď Citigroup potvrdila, avšak cenu neuvedla.

Akvizicí by si měla China Life zdvojnásobit svůj podíl v CGB. Dalšími velkými akcionáři v CGB jsou State Grid Corp. of China a CITIC Trust Co. Každá z těchto firem má v CGB pětinový podíl.

China Life insurance, největší pojišťovna v Číně rovněž uvedla, že v CGB koupila podíl od IBM Credit za téměř 14 miliard korun. Celkem tedy China Life vlastní 43,7 % podíl.

Nová pravidla kapitálové přiměřenosti Basel III, jsou nevýhodná, pokud banky vlastní pouze minoritní podíl v jiné bance. Proto se Citigroup rozhodla uvolnit peníze, které bude chtít využít k dalšímu rozvoji své působnosti v Číně. Citigroup rovněž vlastní společný podnik s místní makléřskou firmou Orient Securities v oblasti investičního bankovnictví. Je tedy jednou z mála zahraničních firem, které zde nabízí značkové kreditní karty.

Dohoda o prodeji podílu CGB přichází krátce poté, co Citigroup oznámila svůj odchod z aktivit drobného bankovnictví v Brazílii, Argentině a Kolumbii. Tento počin má být součástí plánu banky na snížení nákladů a zvýšení ziskovosti.

Zdroj: oPojištění.cz

Facebook Twitter

Související články

02.12.2015Společnost Partners koupila podíl služby oddalující platbu na e-shopu
03.10.2013Marsh získal majoritní podíl v INSIA
03.07.2015ACE kupuje podíl v Chubb insurance group za 28,3 miliard dolarů v akciích a hotovosti
03.08.2015Vienna Insurance Group koupila lotyšskou firmu Baltikums AAS

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.