Vývoj trhu, dohled » Výsledky zprostředkovatelů » AFP vyhlásila výherce ankety Finanční poradce roku 2015. Znáte je?

AFP vyhlásila výherce ankety Finanční poradce roku 2015. Znáte je?


AFP vyhlásila výherce ankety Finanční poradce roku 2015. Znáte je?

Asociace finančních poradců vyhlásila v anketu Finanční poradce roku, o které rozhodli návštěvníci portálu poradci-sobě. Rovněž udělila anticenu za za negativní přístup k finančnímu poradenství.

V pátek 11. března proběhlo vyhlášení ocenění, které upozorňuje na odborníky z řad finančních poradců, analytiků a lektorů, kteří dlouhodobě odvádějí výbornou práci a zároveň upozorňuje i na tu horší část, tedy na zprostředkovatele, zprostředkovatelské společnosti a zákonodárce, kteří nedělají oblasti finančního poradenství dobré jméno, respektive jejich práce má negativní dopady na finanční poradenství v ČR.

Za rok 2015 byli oceněni:

Ocenění za celoživotní přínos

RomanKolarInsia

Ing. Roman Kolář získal ocenění za celoživotní přínos, které bylo podmíněno působením v oboru minimálně 15 let.

Roman Kolář je poradce ve společnosti Insia a.s. a metodik společnosti Viktor Hostinský Investments, s.r.o.. Je v oboru od roku 2000, kdy začínal v České pojišťovně. Poté vystřídal několik společností, než našel ty, se kterými je plně v souladu s firemní kulturou. V současnosti se kromě vlastní poradenské práce a vlastní firmy věnuje pomoci poradcům při vytváření vlastních firem, kteří chtějí podnikat dle svých představ.

Ocenění za rozvoj finančního poradenství

PetrSyrovyKFP

Tímto titulem se nyní může pyšnit Mgr. Petr Syrový, lektor a analytik společnosti KFP s.r.o.

Petr Syrový dlouhou dobu pracuje jako lektor a analytik ve společnosti KFP s.r.o., která se zabývá vzděláváním finančních poradců a poskytováním služby finančního poradenství pro své klienty. Petr Syrový se dlouhodobě věnuje publikační a přednáškové činnosti. Přednáší na témata finančních produktů, finančního plánování, financování bydlení a investičního poradenství. Je například spoluautorem knihy Osobní finance.

Ocenění za věrnost oboru

OndrejMarekSAB

Ocenění získává Ing. Ondřej Marek, poradce společnosti SAB servis s.r.o. Toto ocenění bylo podmíněno působením v oboru 7 a více let.

Ondřej Marek působí ve finančním poradenství od roku 2002. V současné době působí jako manažer ve společnosti Stone & belter, která působí pod broker poolem SAB servis s.r.o. Ondřej Marek se věnuje komplexnímu finančnímu poradenství, vedení svému týmu a předávání svých dlouholetých zkušeností, přičemž se specializuje především na oblast hypotečních úvěrů.

Nejoblíbenější poradce finančních poradců a zprostředkovatelů

artur-300x300

Toto ocenění získává Artur Peržilka, spolumajitel společnosti VALfin ČR, s.r.o.

Artur Petržilka je v oboru od roku 2008. V současné době se věnuje poradenské práci a zároveň rozvoji společností, kde je spolumajitelem, tedy VALfin ČR, s.r.o.  a In Investments, s.r.o.. Zároveň je i viceprezidentem Asociace finančních poradců České republiky.

Anticena finančního poradenství (za negativní přístup k finančnímu poradenství)

 

Ing. Ladislav Šincl, poslanec za ČSSD v PSP ČR

LadislavSincl

Poslanec Ladislav Šincl se v roce 2015 snažil poškodit spotřebitele v oblasti životního pojištění, neboť do novely Zákona o pojišťovnictví přidal přílepek, který řešil omezení provizí pro pojišťovací zprostředkovatele za sjednání životního pojištění. Návrh poslance Šincla nerozlišoval životní pojištění rezervotvorné a rizikové a tudíž jediným přínosem zmíněného přílepku by byl růst zisku velkých pojišťoven. Odbornou debatu a faktické poznámky poslanec Šincl vůbec nebral v potaz. Přílepek nakonec nebyl schválen, bohužel ale díky panu Šinclovi nebyla schválena ani novela Zákona o pojišťovnictví, která měla do legislativy ČR zavést evropské směrnice a ČR tak hrozí pokuta v řádu stovek milionů za nedodržení termínu implementace evropské směrnice.

E&S Investments Czech Republic s.r.o. 

Zprostředkovatelská společnost v oblasti investičních produktů.

Společnost E&S Investments Czech Republic s.r.o. v ČR zprostředkovává investiční produkty, u kterých dochází k misselingu klientů díky nesprávnému informování o poplatkové struktuře nabízených produktů. Klienti tak zaplatí dvojnásobné poplatky, než je na trhu běžné. Dále tato společnost zprostředkovala fond Shedlin (zkrachovalý projekt v Dubaji) a prodej zlata v Německu, které se z valné většiny ukázalo být falešné. Z těchto důvodů AFP uděluje společnosti anticenu.

Zdroj: AFP

Facebook Twitter

Související články

25.02.2016AFP ČR hodnotí počty finančních zprostředkovatelů po roce 2015
04.03.2016Artur Petržilka o Asociaci finančních poradců: „Poradce si musí budovat svůj brand“

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.