Vývoj trhu, dohled » Výsledky pojišťoven » VIG se stala poprvé jedničkou na českém pojistném trhu!

VIG se stala poprvé jedničkou na českém pojistném trhu!

20.5.2010, Výsledky pojišťoven, VIG

VIG se stala poprvé jedničkou na českém pojistném trhu!

Vienna Insurance Group (VIG) v prvním čtvrtletí letošního roku zvýšila hrubý zisk o deset procent na 133,4 milionu eur. V České republice stoupl hrubý zisk dokonce o 30 procent na 31,5 milionu eur. "Tyto výsledky nám umožnily převzít poprvé vedoucí pozici na českém pojistném trhu," komentoval výsledky generální ředitel VIG Günter Geyer.

Skupina VIG v prvním čtvrtletí zvýšila předepsané pojistné o 7,9 procenta na 2,5 miliardy eur. V České republice pojistné stouplo o 12,4 procenta na 454,5 milionu eur. Celkový podíl VIG na českém trhu po prvním čtvrtletí dosáhl 32,5 procenta, uvedla VIG na svých stránkách.

Skupinu VIG v České republice zastupují pojišťovny Kooperativa, Česká podnikatelská pojišťovna a Pojišťovna České spořitelny. VIG již loni získala vedoucí pozici na českém trhu se životním pojištěním. Nyní si pozici lídra připsala i v neživotním pojištění.

Skupina VIG byla v prvním čtvrtletí s podílem 33,2 procenta jedničkou rovněž na slovenském pojišťovacím trhu. Hrubý zisk VIG na Slovensku se ve čtvrtletí zdvojnásobil na deset milionů eur.

VIG

 

Share/Bookmark

Zdroj: VIG

Facebook Twitter

Související články

31.03.2010Výsledky Vienna Insurance Group v roce 2009
04.02.2010Novým šéfem ČPP se stane Ing. Jaroslav Besperát
26.01.2010VIG ČR loni s předepsaným pojistným 1,67 miliardy eur
21.12.2009V představenstvu Kooperativy nastanou změny
12.11.2009Česká pojišťovna má nyní otevřeno non stop
11.11.2009Výsledky Vienna Insurance Group v 1. až 3. čtvrtletí 2009
10.11.2009Vienna Insurance Group oznámila nižší zisk, než se čekalo

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.