Vývoj trhu, dohled » Výsledky pojišťoven » VIG ČR loni s předepsaným pojistným 1,67 miliardy eur

VIG ČR loni s předepsaným pojistným 1,67 miliardy eur

26.1.2010, Výsledky pojišťoven, Kooperativa

VIG ČR loni s předepsaným pojistným 1,67 miliardy eur

 

Meziroční růst předepsaného pojistného o 15,6 procenta na 1,67 miliardy eur vykázaly loni podle předběžných výsledků společnosti skupiny Vienna Insurance Group v České republice (VIG ČR). „Navzdory velmi složité makroekonomické situaci a celkovému ekonomickému poklesu v ČR vykázaly všechny tři pojišťovny VIG ČR růst pojistného," konstatoval šéf VIG ČR a zároveň předseda představenstva a generální ředitel Kooperativy Martin Diviš. Růst VIG ČR byl ovlivněn rovněž tím, že do výsledků je započítána loňská akvizice skupiny - Pojišťovna České spořitelny.

Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group, se na úspěšných výsledcích koncernu VIG za loňský rok podle předběžných výsledků podílela předepsaným pojistným v celkové výši 31 miliard Kč, což je o jedno procento více než v roce 2008. „Kooperativa se udržela na růstové trajektorii, z čehož je patrné, že význam pojištění ani v době hospodářského útlumu neklesá. Některé segmenty, jako je například pojištění majetku občanů či jednorázové životní pojištění, vykázaly meziročně velmi solidní nárůst, v některých případech až o deset procent," konstatoval Martin Diviš.


V neživotním pojištění vykázala Kooperativa předpis 23,2 miliardy Kč, což je přibližně stejný výsledek jako v roce 2008. Solidní tempo růstu, o 3,8 %, vykázala Kooperativa v životním pojištění, kde předpis pojistného dosáhl 7,7 miliardy Kč. Segment jednorázově placeného životního pojištění vzrostl meziročně dokonce o 10,8 % na 2,4 miliardy Kč a v oblasti běžně placeného pojištění dosáhla Kooperativa celkového předepsaného pojistného 5,3 miliardy Kč (meziročně +1 %). Kooperativa si z celkového pohledu upevnila pozici dvojky na českém pojistném trhu a drží si stabilní pozici i v oblasti pojištění motorových vozidel, kterých pojišťuje přes 1,4 milionu.

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group, předepsala v roce 2009 pojistné v celkovém objemu 6,2 miliardy Kč, což v meziročním srovnání představuje nárůst o 14 % (+761 milionů Kč). „Česká podnikatelská pojišťovna již čtvrtým rokem roste výrazně rychleji než domácí pojistný trh, svou dynamiku potvrdila i loni v obtížných podmínkách ekonomické krize,“ uvedl k výsledkům předseda představenstva a generální ředitel společnosti Jakub Strnad.

Výrazně rostlo životní pojištění, kde se zvýšilo předepsané pojistné o 19,9 % (+278 milionů Kč) na celkových 1, 68 miliardy Kč. Vysoký vzestup vykázal důležitý segment běžně placeného životního pojištění – meziroční navýšení o 22 % (+171 milionů Kč) na 952 milionů Kč. Předpis pojistného v neživotním pojištění vzrostl meziročně o 12 % (+483 milionů Kč) na 4, 51 miliardy Kč. Nejúspěšnějšími segmenty neživotního pojištění bylo majetkové pojištění občanů (+21,6 %) a pojištění průmyslu a podnikatelů (+ 15,1 %). Také v pojištění vozidel ČPP dosáhla solidního nárůstu o 11,7 % na 3, 57 miliardy Kč. I přes stagnaci trhu v segmentu povinného ručení dosáhla ČPP výrazné dynamiky ve výši 9 % na 2, 9 miliardy Kč. Havarijní pojištění vzrostlo dokonce o 25,4 % na 669 milionů Kč S počtem 925 tisíc pojištěných vozidel si ČPP upevnila svou pozici třetího největšího poskytovatele povinného ručení v České republice.

Pojišťovna České spořitelny, a.s., Vienna Insurance Group, dosáhla v roce 2009 u běžně placených smluv meziročního nárůstu předepsaného pojistného 38,5 % (tedy na 3,28 miliardy Kč). Celkově pojišťovna předepsala 6,96 miliardy Kč pojistného a dosáhla tak nejlepšího výsledku ve své historii. Životní pojištění, na které se Pojišťovna České spořitelny specializuje, činilo téměř 6,86 miliard Kč, neživotní pojištění 107 miliónů Kč.

Pojišťovna za rok 2009 navíc připsala svým klientům rekordně vysoké zhodnocení – klienti běžně placeného FLEXI životního pojištění mohou za loňský rok počítat s ročním zhodnocením spořící složky ve výši 5,6 %. „Když se podíváme na rok 2009, můžeme být spokojení. Samozřejmě máme radost z výborných výsledků, kterých jsme v této nelehké době dosáhli. Nejvíc nás však těší růst běžně placeného pojistného a hlavně nadstandardní zhodnocení, které naši klienti jistě uvítají,“ okomentoval výsledky Petr Zapletal, předseda představenstva a generální ředitel Pojišťovny České spořitelny.

Kooperativa

 

Share/Bookmark

Zdroj: Kooperativa

Facebook Twitter

Související články

19.01.2010Kooperativa nabízí MediKompas on-line
11.11.2009Výsledky Vienna Insurance Group v 1. až 3. čtvrtletí 2009
10.11.2009Vienna Insurance Group oznámila nižší zisk, než se čekalo
23.09.2009Vienna Insurance Group: internacionalizace managementu
21.08.2009VIG ČR zvýšila v pololetí pojistné o 12,4 procenta
16.06.2009Vienna Insurance Group dokončila převzetí podílů TBIH
23.04.2009VIG hlásí solidní výsledky pojistného na klíčových trzích
01.04.2009VIG: zvýšení zisku téměř o 24 %

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.