Vývoj trhu, dohled » Výsledky pojišťoven » Swiss Re je na cestě za dosažením finančního cíle

Swiss Re je na cestě za dosažením finančního cíle

12.8.2015, Výsledky pojišťoven, Swiss Re

Swiss Re je na cestě za dosažením finančního cíle

Švýcarská zajišťovna Swiss Re hlásí růst čistého zisku o 11% ve výši 2,3 miliardy dolarů. Je tak na dobré cestě k dosažení finančních cílů na období let 2011 - 2015.

 

Swiss Re vykázala 11% nárůst čistého zisku na 2,3 miliardy dolarů za prvním pololetí roku 2015, oproti minulému roku, kdy její zisk činil rovné 2 miliardy. K tomuto výsledku pozitivně přispěly všechny obchodní segmenty spolu s P&C byl jejich čistý zisk za toto období 1,3 miliardy. Životní a zdravotní pojištění se na tom podílelo 495 miliony dolarů čistého zisku. Čistý zisk zůstává na dobré cestě k dosažení svého cíle ROE 10%-12% na konci roku. Za prvních šest měsíců dosahuje ROE 16%.

Corporate Solution vykázala čistý příjem 239 miliónů amerických dolarů. Čistý zisk Admin Re® vzrostl na 249 milionů dolarů. Navzdory pokračujícím náročným nízko výnosovým prostředím, Swiss Re dodržela kladnou návratnost 4%.

Michel M. Liès, generální ředitel společnosti říká: „V první polovině roku 2015 máme dobré výsledky. Tyto výsledky potvrzují naší dlouhotrvající reputaci solidního upisování a investic. Pokračováním v nestabilních kapitálových trzích a náročně oceňovaném prostřední, jsme byli schopni ovlivnit naší odlišnost produktů a služeb. V kombinaci s globálním měřítkem pomáhat našim klientům uspět.“

Čistý zisk společnosti se zvyšuje. K silným 4% návratnosti investic přispěly všechny obchodní jednotky. Čisté příjmy z investic za toho období činily 1,8 miliardy dolarů, což představuje oproti předchozímu roku za první pololetí, pokles částečně související s čistým odlivem aktiv. K dnešnímu datu měla společnost návratnost 4% (oproti 3,9%).

Roční výnos z vlastního kapitálu z prvních 6 měsíců byl 13,5% (oproti 12,6%) se ziskem za akcii 6,6 am. dolarů v porovnání s 5,92 dolary za období předchozího roku.

Účetní hodnota za běžnou akcii poklesla na 94,10 dolarů v porovnání 87,89 dolarů k 31. prosinci 2014. Tento pokles byl následován návratností 2,6 miliard na dividendách akcionářů ve 2. čtvrtletí 2015, a to také v souvislosti s nižšími nerealizovatelnými zisky kvůli zvýšení úrokových sazeb. Kapitálová pozice Swiss Re zůstala silná díky akciovému jmění společnosti 32,2 mld dolarů k 30. červnu 2015.

Zdroj: Swiss Re

Facebook Twitter


Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.