Vývoj trhu, dohled » Výsledky pojišťoven » Skupina Generali zvyšuje zisk o 40 %

Skupina Generali zvyšuje zisk o 40 %

7.11.2013, Výsledky pojišťoven, Insurance Insight

Skupina Generali zvyšuje zisk o 40 %

Skupina Assicurazioni Generali vykázala čistý zisk ve výši 1,6 mld. eur. Představuje to 40,4% nárůst oproti výsledkům za tři čtvrtletí loňského roku.
Celkové pojistné vzrostlo v průběhu prvních devíti měsíců roku o 0,6 % na 49 mld. eur. Pojistitel přičítá tento mírný růst náročnému makroekonomickému prostředí .
Podle Generali byl provozní výsledek majetkového pojištění 1,3 miliardy eur. Combined Ratio dosáhlo 95,1 %, a to navzdory dopadu pohledávek z katastrofických událostí, způsobených středoevropskými povodněmi v letošním roce. Pojistné v tomto segmentu zůstalo stabilní na úrovni 16,2 miliard eur.

Pozitivní trend v příjmech pojistného za neživotní pojištění byl způsoben především růstem zájmu o pojištění automobilů.

Generální ředitel skupiny Generali Mario Greco konstatoval: "Dochází k výraznému zlepšení naší kapitálové pozice. Solventnost je v současné době vyšší než 150 %. Jsme na dobré cestě s transformací naší skupiny . Nyní budeme pracovat s ještě větším důrazem na zlepšení ziskovosti "
Insurance Insight

Zdroj: Insurance Insight

Facebook Twitter


Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.