Vývoj trhu, dohled » Výsledky pojišťoven » Pojišťovna VZP v prvním čtvrtletí dosáhla téměř 40% růstu předpisu pojistného

Pojišťovna VZP v prvním čtvrtletí dosáhla téměř 40% růstu předpisu pojistného

7.5.2015, Výsledky pojišťoven, PVZP

Pojišťovna VZP v prvním čtvrtletí dosáhla téměř 40% růstu předpisu pojistného

Za první tři měsíce letošního roku vykázala Pojišťovna VZP předběžně produkci o objemu 84,45 milionu korun, což je meziročně o 37,2 procent více.

Z klíčových produktů nejvyšší růst přinesl prodej cestovního pojištění,“ komentuje výsledky Halina Trsková obchodní a marketingová ředitelka PVZP. Předpis cestovního pojištění meziročně posílil o 14,1 procenta.

Velké meziroční nárůsty zaznamenaly také produkty, které jsou v nabídce pojišťovny nové: pojištění odpovědnosti reagující na nový občanský zákoník posílilo o 29,7 procenta, pojištění majetku občanů ve čtvrtletí vyrostlo o 344 procenta. „Objemově jde zatím o malé částky, oba produkty ale určitě mají velký potenciál,“ dodává Trsková.

V samotném březnu PVZP meziročně vykázala nárůst produkce dokonce o 84,3 procenta, přičemž cestovní pojištění posílilo o 20,3 % a zdravotní pojištění cizinců o 8,3 procenta.

1Q_PVZP

Zdroj: PVZP

Facebook Twitter

Související články

29.04.2015VZP si bude IZIP spravovat sama. Hodlá tím ušetřit miliony korun
10.04.2015Novým auditorem Pojišťovny VZP je PricewaterhouseCoopers
07.04.2015Pojišťovna VZP má za sebou rok konsolidace, pro letošek plánuje růst
02.01.2015Robert Kareš
17.02.2015Promigrují se cizinci ze třetích zemí až do veřejného zdravotnictví?

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.