Vývoj trhu, dohled » Výsledky pojišťoven » Pojišťovna VZP má za sebou rok konsolidace, pro letošek plánuje růst

Pojišťovna VZP má za sebou rok konsolidace, pro letošek plánuje růst

7.4.2015, Výsledky pojišťoven, PVZP

Pojišťovna VZP má za sebou rok konsolidace, pro letošek plánuje růst

Ve znamení stabilizace byl uplynulý rok pro Pojišťovnu VZP, a. s. Její obchodní výsledky byly srovnatelné s předchozím rokem, v mnoha segmentech dosáhla významného růstu produkce.

Celkové předepsané pojistné za rok 2014 dosáhlo 394,47 milionu korun. Největší podíl na obchodním výsledku mělo cestovní pojištění a zdravotní pojištění cizinců.

Hlavním úkolem uplynulého i letošního roku je stabilizace předpisu cestovního pojištění a zdravotního pojištění cizinců,“ říká Halina Trsková, obchodní a marketingová ředitelka PVZP.

V segmentu cestovního pojištění PVZP vykázala nárůst oproti roku 2013 meziročně o 4,3 %. Výsledek svědčí o kvalitě a oblíbenosti tohoto produktu. Pojišťovna VZP je největším retailovým prodejcem cestovního pojištění v Česku.

V rámci zdravotního pojištění cizinců jsme se v posledním roce více orientovali na nabídku nejkvalitnějšího zdravotního pojištění pro cizince, které jako jediná pojišťovna v tuzemsku nabízíme a které svým rozsahem v podstatě plně odpovídá veřejnému zdravotnímu pojištění,“ vysvětluje Halina Trsková. Pojistné za komplexní zdravotní pojištění cizinců Exclusive a Premium dosáhlo o 69 % více než v roce 2013.

Úrazové pojištění vzrostlo meziročně o 45,1 % v předepsaném pojistném. Součástí nové obchodní strategie PVZP je dynamický rozvoj pojištění podnikatelů a pojištění majetku a odpovědnosti ambulantních zdravotních zařízení. V tomto segmentu pojišťovna vykázala růst o 440,1 %.

Pojišťovna VZP v roce 2014 vybudovala ve všech krajích republiky efektivní síť key account manažerů pro přímý prodej. „Naše nová strategie si klade za cíl být komerční pojišťovnou první volby pro klienty mateřské Všeobecné zdravotní pojišťovny. Chceme být důvěryhodným partnerem i pro zdravotnická zařízení, pro podnikatele a lékaře,“ dodává Halina Trsková.

Obchodní plán pro rok 2015 počítá s předpisem pojistného ve výši 419,7 milionu korun., výhled do dalších dvou let počítá s každoročním růstem zhruba o třináct procent.

Zdroj: PVZP

Facebook Twitter

Související články

02.01.2015Robert Kareš
17.02.2015Promigrují se cizinci ze třetích zemí až do veřejného zdravotnictví?

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.