Vývoj trhu, dohled » Výsledky pojišťoven » Pojišťovna VZP chce letos vyplácet dividendy

Pojišťovna VZP chce letos vyplácet dividendy

7.4.2016, Výsledky pojišťoven, E15

Pojišťovna VZP chce letos vyplácet dividendy

Komerční Pojišťovna VZP (PVZP), jejímž jediným akcionářem je Všeobecná zdravotní pojišťovna, by letos ráda vyplatila dividendy. Bylo by to poprvé od roku 2008. Návrh nyní představí valné hromadě.

Správní rada je s loňskými výkony PVZP spokojená, jelikož celkové předepsané pojistné narostlo o 36,7 milionu korun na 431 milionů, což je největší nárůst od roku 2011.

Vyplacení dividendy komentoval výkonný ředitel PVZP Robert Kareš pro E15 takto: „Budou to tři miliony korun pro VZP po zdanění. V roce 2016 máme úkol mít desetiprocentní nárůst zisku, dividendy se budou zvyšovat."

V následujících letech se pojišťovna chystá na dividendách vyplatit až 30% ze svého zisku.Od roku 2008 se organizace zaměřovala na svůj růst, rozšiřování portfolia a kapitalizaci. Před rokem 2008 vyplácela na dividendách vyšší sumy, desítky milionů korun ročně. Kromě dividend platí PVZP mateřské společnosti za zprostředkování pojištění.

Na nárůstu předepsaného pojistného PVZP se mimo jiné podílí zahájení prodeje pojištění majetku a odpovědnosti nemocnic a jiných podniků. V situaci, kdy nemocnicím pojištění výrazně zdražuje, získala PVZP již 35 nemocnic a s dalšími jedná.

Zdroj: E15

Facebook Twitter

Související články

23.03.2016Do obchodního oddělení Pojišťovny VZP přichází Petr Konopásek
09.03.2016Po forenzním auditu VZP, byli odvoláni další zaměstnanci
08.02.2016Pojišťovna VZP v roce 2015 rostla o 9,3%
20.01.2016PVZP v roce 2016 pojistí výrazně více zdravotnických zařízení a lékařů
29.12.2015Pojišťovna VZP vyjednala lepší podmínky zajistného programu
25.11.2015Pojišťovna VZP, a. s. otevřela novou pobočku v pražském centru SAPA
22.10.2015Pojišťovna VZP, a. s. za třetí čtvrtletí hlásí růst o 23,3 %

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.