Vývoj trhu, dohled » Výsledky pojišťoven » Pojišťovna VZP, a. s. za třetí čtvrtletí hlásí růst o 23,3 %

Pojišťovna VZP, a. s. za třetí čtvrtletí hlásí růst o 23,3 %

22.10.2015, Výsledky pojišťoven, Pojišťovna VZP

Pojišťovna VZP, a. s. za třetí čtvrtletí hlásí růst o 23,3 %

Pojišťovna VZP, a. s. podle předběžných výsledků dosáhla ke konci třetího čtvrtletí celkového předepsaného pojistného ve výši 283,53 milionu korun, což je meziročně o 23,28 procenta více.

Za samotné září dosáhla PVZP růstu dokonce ve výši 35,3 procenta.

Přestože v prodeji cestovního pojištění a pojištění cizinců je na trhu patrná dlouhodobá nepříznivá situace, jelikož se projevují současné migrační vlivy a velké konkurenční cenové boje, v klíčových produktech se nám daří růst,“ říká Halina Trsková, obchodní a marketingová ředitelka.

V cestovním pojištění tak PVZP dosáhla meziročně růstu o 5,48 procenta a ve zdravotním pojištění cizinců o 7,67 procenta. „U pojištění cizinců se nám daří vzdělávat trh, klienti postupně začínají rozlišovat mezi kvalitním pojištěním, které nabízíme v rozsahu odpovídajícím veřejnému zdravotnímu pojištění, a produkty některých konkurentů, které za dumpingovou cenu fakticky neposkytují spolehlivou ochranu,“ vysvětluje šéfka obchodu a marketingu.

Výrazně posiluje PVZP také v segmentu pojištění podnikatelských rizik, který se na celkové produkci podílí už 13,6 procenty, zatímco loni to nebylo ani celé procento. „Profilujeme se jako spolehlivý partner pro zdravotnická zařízení i samotné lékaře, postupně se ale prosazujeme také jako pojišťovna významných podniků a municipalit,“ dodává ředitelka Halina Trsková.

Zdroj: Pojišťovna VZP

Facebook Twitter

Související články

23.06.2015PVZP vyhlásila letní soutěž na podporu cestovního pojištění
24.09.2015Pojišťovna VZP se bude více angažovat na slovenském trhu
14.08.2015Pojišťovna VZP uzavřela smlouvu se Sdružením soukromých gynekologů ČR
07.08.2015Pojišťovna VZP, a. s. patří podle statistik ČAP mezi nejrychleji rostoucí
06.08.2015Náměstek VZP Pavel Východský skončil ve funkci
07.07.2015Pojišťovna VZP rostla v prvním pololetí o 28 %

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.