Vývoj trhu, dohled » Výsledky pojišťoven » Pojišťovna VZP, a. s. patří podle statistik ČAP mezi nejrychleji rostoucí

Pojišťovna VZP, a. s. patří podle statistik ČAP mezi nejrychleji rostoucí

7.8.2015, Výsledky pojišťoven, pvzp.cz

Pojišťovna VZP, a. s. patří podle statistik ČAP mezi nejrychleji rostoucí

Česká asociace pojišťoven zveřejnila výsledky členských pojišťoven za první pololetí. V oblasti neživotního pojištění vzrostlo předepsané pojistné o 3,2 %. Pojišťovna VZP, a. s. (PVZP) ve stejném období vykázala nárůst o 23,7 %.

Náš růst je výsledkem aktivní obchodní činnosti, efektivní spoluprací s makléřskými sítěmi, profesními komorami, sdruženími a zejména proklientským a profesionálním přístupem," komentuje obchodní ředitelka PVZP Halina Trsková.

PVZP po loňské konsolidaci obchodních výsledků pro letošek plánuje růst. Loni pojišťovna vybudovala ve všech krajích efektivní síť key account manažerů pro přímý prodej. Obchodní plán pro letošní rok počítá s předpisem pojistného ve výši 419,7 milionu korun.

„PVZP rovněž finalizuje náročný proces Solvency II tak, aby byla ve všech oblastech ke konci roku připravena. K dnešnímu dni je 80 % požadavků na Solvency II splněno. Finalizace procesu Solvency II je nyní pod drobnohledem vedení společnosti, představenstva a dozorčí rady. PVZP intenzivně komunikuje s ČNB ve věci posledního balíku licencí neživotního pojištění a snaží se dokládat, že dokáže řídit i mimořádně náročná pojistná rizika. Mezi naše současné priority patří pojištění profesní odpovědnosti a majetku lékařů, po mimořádném úspěchu zkušební fáze jsme nyní do prodeje zaangažovali stovky prodejců a chystáme se uzavřít smlouvy s dalšími sdruženími lékařů a do třech let chceme mít největší podíl na trhu v této oblasti. Náš produkt pro lékaře patří mezi vůbec nejlepší. Nehodláme polevit ani v pojištění profesní odpovědnosti a majetku velkých zdravotnických zařízení, naopak získáme příští rok ještě větší zajistnou kapacitu a budeme na trhu ještě aktivnější. Jsme přesvědčeni, že právě oblast zdravotnictví je naprosto logickou synergií mezi námi a naší mateřskou společností – největší českou zdravotní pojišťovnou VZP ČR. Výsledky prvního pololetí potvrdily trvalý růst cestovního pojištění, rostli jsme i ve zdravotním pojištění cizinců, a to i v době cenové války konkurence a praktik některých zprostředkovatelů, které mají daleko ke kultivovanému trhu. Naštěstí PVZP se stále drží prodeje vysoké kvality a opravdového zdravotního pojištění a tato strategie se stále vyplácí. Velký růst zaznamenalo i úrazové pojištění a pojištění občanské odpovědnosti, rozbíhá se i pojištění občanského majetku a velmi se daří pojištění podnikatelských rizik, kde jsme obzvláště pyšní na mimořádně kvalitní tým upisovatelů, složený ze zkušených odborníků,“ sdělil výkonný ředitel PVZP Robert Kareš.

Pojišťovna VZP, a. s. je univerzální neživotní pojišťovna. Od roku 1994 byla součástí VZP ČR, po vstupu Česka do Evropské unie v roce 2004 působí samostatně. Poskytuje cestovní pojištění, pojištění majetku a odpovědnosti, občanů, podnikatelů, zdravotnických zařízení, pojištění profesní odpovědnosti a majetku lékařů a farmaceutů, pojištění běžné občanské odpovědnosti, úrazové pojištění, komerční zdravotní pojištění cizinců a další pojistné produkty. Jediným akcionářem je Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky. V roce 2014 dosáhla předpisu pojistného ve výši 394,47 mil. Kč, v dubnu 2015 navýšila základní kapitál na 284 mil. Kč. 

Zdroj: pvzp.cz

Facebook Twitter

Související články

07.07.2015Pojišťovna VZP rostla v prvním pololetí o 28 %
17.06.2015Pojišťovna VZP vyhlásila výsledky soutěže makléřů
25.05.2015Pojišťovna VZP vstupuje do Rusko-České smíšené obchodní komory
22.05.2015Pojišťovna VZP se umístila na 2. místě v anketě Pojišťovna roku
07.05.2015Pojišťovna VZP v prvním čtvrtletí dosáhla téměř 40% růstu předpisu pojistného
07.04.2015Pojišťovna VZP má za sebou rok konsolidace, pro letošek plánuje růst

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.