Vývoj trhu, dohled » Výsledky pojišťoven » Pojišťovna České spořitelny je v objemu předepsaného pojistného jedničkou životního pojištění

Pojišťovna České spořitelny je v objemu předepsaného pojistného jedničkou životního pojištění


Pojišťovna České spořitelny je v objemu předepsaného pojistného jedničkou životního pojištění

Pojišťovna České spořitelny se stala poprvé v historii jedničkou na trhu životního pojištění v objemu předepsaného pojistného za rok 2014. Pojišťovně se dařilo růst jak v běžně placeném, tak v jednorázovém pojistném. Oproti tomu celkový trh životního pojištění v loňském roce klesal.

„Být jedničkou na trhu životního pojištění, to je výborný výsledek. Naši stabilitu dokládá fakt, že v objemu běžně placeného pojištění nepřetržitě rosteme, a to už od roku 2002,“ říká Petr Zapletal, generální ředitel Pojišťovny České spořitelny. „Stojí za námi obrovský kus práce. Neustále vylepšujeme FLEXI životní pojištění a vycházíme vstříc potřebám našich klientů. Navíc se snažíme být o krok napřed v servisu pro obchodní partnery. Důkazem toho je kompletní elektronické sjednání pojistné smlouvy díky podpisové aplikaci SignPad.“

Pojišťovně České spořitelny se podle českých účetních standardů daří růst i v době, kdy trh životního pojištění klesá. V jednorázovém pojistném zaznamenala Pojišťovna České spořitelny oproti roku 2013 nárůst o 8,2 %, trh za stejné období poklesl o 0,8 %. Meziroční nárůst běžně placeného pojistného o 3,4 % znamená navýšení tržního podílu v tomto segmentu na 13,01 %. A to za situace, kdy celkový trh běžně placeného pojistného klesl o 0,7 %. Celkový předpis 11,2 mld. Kč dle původní metodiky ČAP znamená první příčku s 16,15% podílem na trhu životního pojištění.

 

Více informací o FLEXI životním pojištění získáte na www.flexi.cz.

 

Pojišťovna České spořitelny

 

Facebook Twitter

Související články

06.02.2015PČS rozeslala více než 557 000 daňových potvrzení o zaplaceném pojistném na životním pojištění
21.01.2015Pojišťovnictví v roce 2015: Pojišťovna České spořitelny
18.12.2014PČS: Kuriózní i úsměvná hlášení pojistných událostí
16.01.2015Výzkum PČS: Více než polovina lidí není pojištěná
18.06.2014PČS: Dopisy klientům jsme přeložili do srozumitelného jazyka

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.