Vývoj trhu, dohled » Výsledky pojišťoven » Munich Re vykázala za rok 2013 překvapující zisk

Munich Re vykázala za rok 2013 překvapující zisk

5.2.2014, Výsledky pojišťoven, Munich Re

Munich Re vykázala za rok 2013 překvapující zisk

Zajišťovna Munich Re vykázala překvapující růst z celoročního zisku za rok 2013, i když čelila ostré konkurenci a klesajícím cenám na trhu. Firemním ziskům pomohlo i menší množství přírodních katastrof.

Munich Re překonala svými výsledky analytické odhady. Zisk za rok 2013 činil 3,3 miliardy eur. Podle předběžných výpočtů, byl konsolidovaný výsledek společnosti v roce 2013 posílen o 100 milionů eur z 3,2 miliardy eur v roce 2012.

Je to velice dobrý výsledek, ke kterému přispěly všechny obchodní sítě,“prohlásil finanční ředitel zajišťovny Munich Re, Joerg Schneider.

Munich Re byl schopen zvýšit svůj zisk i přes klesající zajistné sazby a zhoršení podmínek na finančních trzích. V roce 2013, klesly kapitálové přijmy z 8,4 miliard eur z roku 2012 na 7,7 miliard, jelikož úrokové sazby klesly ve vyspělých zemích na historické minimum.

Podle vydaných lednových výsledků, přírodní katastrofy jako povodně a bouře, způsobily na celém světě v roce 2013 škody kolem 125 miliard dolarů. Záplavy ve střední Evropě v květnu a červnu byly na špičce seznamu globálních ekonomickým škod a stály 15 miliard dolarů.

Munich Re

Zdroj: Munich Re

Facebook Twitter

Související články

05.02.2013Zisk Munich Re vzrostl více než čtyřnásobně
25.07.2008Zisk Munich Re klesl téměř na polovinu
05.08.2009Munich Re: zisk  v prvním pololetí 1,1 miliardy eur

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.