Vývoj trhu, dohled » Výsledky pojišťoven » Hannover Re: Pokles výnosů vinou přírodních katastrof

Hannover Re: Pokles výnosů vinou přírodních katastrof

5.11.2013, Výsledky pojišťoven, Insurance Insider

Hannover Re: Pokles výnosů vinou přírodních katastrof

Hannover Re, třetí největší světová zajišťovna, oznámila za třetí čtvrtletí letošního roku větší pokles výnosů, než se očekávalo. Je to způsobeno vyššími pojistnými plněními z přírodních katastrof. Přesto zajišťovna tvrdí, že je na cestě k dosažení svých finančních cílů pro letošní rok.
Hannover Re vytvořil za tři čtvrtletí (v období tří měsíců do 30. září) provozní zisk ve výši 291 miliónů eur (378 miliónů dolarů). To je méně než 420 miliónů eur, kterých bylo dosaženo ve stejném období loňského roku, uvedla firma.

Analytici čekali provozní zisk ve výši 325 miliónů eur.

The Insurance Insider

Zdroj: Insurance Insider

Facebook Twitter

Související články

27.09.2013Swiss Re: Letní krupobití v Německu přijde na 240 mil. USD
18.09.2013Costa Concordia : Pojišťovny zaplatí téměř miliardu eur
12.09.2013Pojišťovnictví generovalo  vloni 4,612 miliard dolarů
07.08.2013Zisk Hannover Re ve druhém čtvrtletí navzdory povodním vzrostl
21.01.2013Německé životní pojišťovny v krizi
10.10.2012Němečtí senioři zaplatí dvakrát tolik za pojištění auta

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.