Vývoj trhu, dohled » Výsledky pojišťoven » ČPP: v 1.Q 2009 nejdynamičtěji rostoucí pojišťovna

ČPP: v 1.Q 2009 nejdynamičtěji rostoucí pojišťovna

4.6.2009, Výsledky pojišťoven, ČPP

ČPP: v 1.Q 2009 nejdynamičtěji rostoucí pojišťovna

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (dále jen „ČPP“) předepsala v prvním čtvrtletí 2009 pojistné přes 1 858 mil. Kč a s meziročním nárůstem o 32,2 % se stala nejdynamičtěji rostoucí pojišťovnou mezi největšími pojišťovacími ústavy na českém trhu.

Česká podnikatelská pojišťovna předepsala v prvním čtvrtletí letošního roku pojistné v celkové výši 1 858 mil. Kč, v porovnání se stejným obdobím loňského roku představuje tato částka absolutní přírůstek ve výši 450 mil. Kč, což znamená meziroční nárůst o 32,2 %. ČPP tak sedmkrát překročila meziroční růst trhu, který podle výsledků zveřejněných Českou asociací pojišťoven dosáhl výše 4,4 %.

Nejprogresivnější vývoj zaznamenalo životní pojištění, které vzrostlo meziročně o 52,6 % (celý trh o 6,6 %) na částku přesahující 607 mil. Kč. Předpis neživotního pojištění vykázal meziroční nárůst o 24,1 % (celý trh o 3,1 %) a dosáhl hodnoty 1 251 mil. Kč.

„Díky těmto skvělým výsledkům zaznamenala ČPP i nejvýraznější posun v rámci žebříčku tuzemských pojišťoven. Během tří měsíců si ČPP polepšila o dvě příčky, a ocitla se tak v celkovém hodnocení na 6. místě,“ uvedl k výsledkům předseda představenstva a generální ředitel RNDr. Jakub Strnad, Ph.D. 

Zvýšený zájem o produkty životního pojištění se projevil jak v segmentu běžně placeného pojistného (nárůst o 16,6 % na 216 mil. Kč), tak i jednorázového pojistného (nárůst o 84 % na 391 mil. Kč). Nejprodávanější novinkou zůstává Výběrové životní pojištění Maximum. Produkt představuje zcela nový koncept pojištění, protože kombinuje výhody investičního pojištění s výhodami klasického pojištění, tj. rizikového a kapitálového.

Nejúspěšnějším segmentem neživotního pojištění bylo havarijní pojištění (nárůst o 39,2 % na 171 mil. Kč). „Naše renomé v oblasti povinného ručení nám přináší nárůst smluv také v havarijním pojištění,“ potvrdil RNDr. Jakub Strnad, Ph.D. „Naše univerzální produktová řada Autopojištění Combi Plus obsahuje řadu zajímavých benefitů a velmi nadstandardní asistenční služby poskytované nejen při nehodě, ale i při pouhé poruše vozidla,“ dodal. Kmen povinného ručení registroval ke konci čtvrtletí přes 880 tisíc pojistných smluv, což představuje meziroční navýšení o 170 tisíc. ČPP je třetím největším poskytovatelem tohoto typu pojištění v ČR.

Dosažené úspěchy jsou potvrzením správnosti nastavené strategie orientované na potřeby klienta  a maximální kvalitu a úroveň poskytovaných služeb. Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna insurance Group je univerzální pojišťovnou, která nabízí svým klientům moderní inovativní produkty a komplexní pojistná řešení v oblasti životního i neživotního pojištění.

Zdroj: ČPP

Zdroj: ČPP

Facebook Twitter

Související články

24.11.2008Pojištění proti vyhazovu v České republice

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.