Vývoj trhu, dohled » Výsledky pojišťoven » AXA Group v roce 2014 opět rostla: Čistý zisk se zvýšil o 12% na 5 miliard eur

AXA Group v roce 2014 opět rostla: Čistý zisk se zvýšil o 12% na 5 miliard eur

26.2.2015, Výsledky pojišťoven, AXA Group

AXA Group v roce 2014 opět rostla: Čistý zisk se zvýšil o 12% na 5 miliard eur

Světová finanční skupina AXA Group oznámila své hospodářské výsledky za rok 2014. Celkové příjmy vzrostly o 3 % na 92 miliard eur. AXA tak i v uplynulém roce zvýšila příjmy ve všech svých segmentech. Čistý zisk zaznamenal v meziročním srovnání nárůst ze 4,5 miliardy eur na 5 miliard eur. Díky velmi dobrým finančním výsledkům bude na valné hromadě akcionářů navrženo zvýšení dividendy na akcii o celých 17 %, tedy na hodnotu 0,95 eur.

 

„Uplynulý rok byl pro AXA opět ve znamení nárůstu zisku, a to ve všech našich segmentech. Základní zisk dokonce poprvé v historii společnosti překročil hranici 5 miliard eur,“ říká Henri de Castries, předseda představenstva a generální ředitel AXA Group a dodává „Díky těmto velmi úspěšným výsledkům, které jsou v souladu s naší strategií Ambice AXA, navrhne vedení AXA Group zvýšení dividendy na 0,95 eur na akcii. Oproti loňskému roku jde o nárůst 17 %, což odpovídá výplatnímu poměru na úrovni 45 %.“

Celkově AXA Group zaznamenala 8% nárůst základního zisku na hodnotu 5,1 miliardy eur a 7% nárůst upraveného zisku na hodnotu 5,5 miliardy eur. Čistý zisk v porovnání s rokem 2013 vzrostl o 12 % a dosáhl hodnoty 5 miliard eur. AXA Group tak v roce 2014 potvrdila svůj silný výkon z posledních let, který je v souladu s nastavenou strategií Ambice AXA pro rok 2015.

 

AXA v České republice a na Slovensku


V České republice a na Slovensku působí AXA prostřednictvím penzijní společnosti, životní pojišťovny, pojišťovny (se zaměřením na neživotní pojištění), investiční společnosti, na Slovensku pak ještě přes doplnkovú dôchodkovú spoločnosť a dôchodkovú správcovskú spoločnosť. Má více než 1,3 milionů aktivních klientů, téměř 600 zaměstnanců a více než 97 miliard korun aktiv pod správou.

AXA životní pojišťovna má na pojišťovacím trhu stabilní pozici. Objem aktiv pod správou životní pojišťovny ke konci roku 2013 činil 13 miliard korun. Počet smluv AXA životní pojišťovny ve stejném období dosáhl více než 281 tisíc. 

AXA pojišťovna vstoupila na trh v roce 2008. Nabízí pojištění DOMOV (stavby, domácnosti) a AUTO (povinné ručení a havarijní pojištění) se širokou nabídkou různých připojištění a asistenčních služeb. Hodnota hrubého předepsaného pojistného činila v roce 2013 cca 1 miliardu korun. Počet smluv AXA pojišťovny dosáhl ke konci roku 2013 více než 509 tisíc.

AXA penzijní společnost obsadila v roce 2013 třetí pozici na českém trhu dle výše prostředků evidovaných ve prospěch účastníků, což činí 11,9 % podílu na trhu. Udržuje si tak stabilně pozici jedné z největších penzijních společností na českém trhu. Celkově využívá služeb AXA penzijní společnosti zhruba 417 tisíc klientů. Jednou z priorit společnosti je spolupráce se zaměstnavateli, kteří svým zaměstnancům přispívají na penzijní spoření. Celkový počet smluv s příspěvkem zaměstnavatele činil ke konci roku 2013 zhruba 110 tisíc.

AXA investiční společnost na trhu působí od roku 2007 a na konci roku 2013 měla již více než 94 tisíc klientů. Klientské aktiva pod správou představují nyní
3,7 miliard korun. AXA investiční společnost nabízí celkem 10 podílových fondů, přičemž tři z nich jsou střešní fondy, které dávají i drobným klientům možnost investovat do nejlepších z 1100 fondů spravovaných společnostmi AXA.

AXA a společenská odpovědnost

Skupina AXA se hlásí ke společenské odpovědnosti. Jejími prioritami jsou spolupráce s komunitami, podpora finanční gramotnosti a ohleduplný přístup k životnímu prostředí. Od roku 2007 je AXA generálním partnerem projektu Nadace Partnerství „Na zelenou“, který je zaměřen na zvýšení bezpečnosti dětí při cestách do školy a zároveň je motivuje k dojíždění na kole či k docházení do školy pěšky. Od roku 2011 je AXA generálním partnerem školního informačního kanálu ŠIK, jehož prostřednictvím podporuje finanční gramotnost u žáků základních a středních škol.

AXA Group

Skupina AXA zaujímá celosvětově vedoucí pozici v oblasti pojištění a správy majetku. Zaměstnává na 157 000 pracovníků, kteří zajišťují péči o 102 miliony klientů v 56 zemích světa. V roce 2013 dosáhl obrat skupiny podle IFRS výše 91,2 miliardy EUR a tržby podle IFRS výše 4,7 miliardy EUR. Ke dni 31. 12. 2013 činil majetek ve správě (AUM) společnosti AXA 1,113 miliardy EUR.

 

AXA ASSISTANCE v České republice

AXA ASSISTANCE zahájila svou činnost v České republice v roce 1998 jako poskytovatel asistenčních služeb pro korporátní klientelu. Nyní nabízí své služby jak firemním zákazníkům, tak i jednotlivcům. Klienty AXA ASSISTANCE jsou zejména pojišťovny, banky, cestovní kanceláře, hotelové řetězce, výrobci a prodejci automobilů, dopravci, distributoři energií, atd. AXA ASSISTANCE poskytuje cestovní pojištění a s ním spojené asistenční služby, právní ochranu a poradenství, asistenční služby pro vozidla, domácnosti či zdravotní asistenci a rovněž moderní produkty na míru, zejména z oblasti lifestyle a concierge služeb pro VIP klienty

 

AXA Group

 

Zdroj: AXA Group

Facebook Twitter

Související články

23.02.2015Loňský rok zaznamenal nárůst 156.000 vozidel s povinným ručením. Kdo si je rozdělil?
19.02.2015AXA: Asistenční služba pomáhá chránit před nekvalitními lékařskými zákroky v zahraničí
10.02.2015AXA uvedla do praxe další samoregulační opatření
09.02.2015Pojišťovnictví v roce 2015: AXA
29.01.2015AXA i tento rok podpoří bezpečnost dětí na cestách do školy
27.01.2015AXA partnerem projektu, který pomohl zachránit lidský život
20.01.2015AXA nastartovala rok 2015 novinkami v organizační struktuře a představenstvu
12.01.2015AXA se stala partnerem divize Google na projektu unikátní hry Ingress

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.