Vývoj trhu, dohled » Výsledky pojišťoven » AXA Group meziročně zvýšila čistý zisk o 3%

AXA Group meziročně zvýšila čistý zisk o 3%

1.3.2016, Výsledky pojišťoven, AXA group

AXA Group meziročně zvýšila čistý zisk o 3%

Globální finanční skupina AXA Group oznámila své hospodářské výsledky za rok 2015, ze kterých vyplývá, že v uplynulém roce zvýšila příjmy ve všech svých segmentech. Výnosy se blíží k hranici 100 miliard EUR a čistý zisk zaznamenal v meziročním srovnání nárůst na rekordních 5,6 miliard EUR. Stávající finanční síla skupiny umožní i výrazné zvýšení dividendy na akcii o 16 %, tedy na hodnotu 1,1 EUR.

„Rok 2015 byl pro skupinu AXA vynikající vedoucí k historicky nejvyššímu provoznímu výsledku, jaký jsme kdy měli,“ říká Henri de Castries, předseda představenstva a generální ředitel AXA Group. A doplňuje „Dobré výsledky odráží vynikající výkonnosti ve všech odvětvích a v téměř všech geografických oblastech našeho podnikání – v neživotním pojištění, ochraně zdraví, životním pojištění i ve správě aktiv. Marže dosahují velmi vysoké úrovně a navýšení dividendy o 16 % odráží výborné výnosy a velmi silnou rozvahu.“

Celkově AXA Group zaznamenala 2% nárůst provozního zisku na hodnotu 5,6 miliardy EUR a 2% nárůst upraveného zisku na hodnotu 6 miliard EUR. Čistý zisk v porovnání s rokem 2014 vzrostl o 3 % a dosáhl hodnoty 5,6 miliard EUR. Rok 2015 byl posledním rokem pětiletého plánu Ambice AXA 2015, který je hodnocený jako velmi úspěšný – výnosy na akcii se každý rok zvyšovaly o 7 %, ukazatele jako rentabilita vlastního kapitálu, hodnota zadlužení a provozní cash-flow byly buď splněny, nebo dokonce překonány. Skupina je nyní efektivnější než dříve - na výdajích bylo ušetřeno 1,9 miliard EUR -  a podle slov svého generálního ředitele je dobře připravena na budoucnost.

Zdroj: AXA group

Facebook Twitter

Související články

17.02.2016Logika loga českých pojišťoven: AXA
15.02.2016Zimní dovolená bez cestovního pojištění vás může stát i stovky tisíc, varuje AXA
26.01.2016AXA group snižuje uhlíkovou stopu podporou carsharingu a práce z domova
19.01.2016AXA začíná kombinovat rizika bydlení, odpovědnost, internetu v jednom
15.01.2016AXA Assistance nově pomáhá obětem kybernetické kriminality
13.01.2016Pojišťovnictví v roce 2016: Generální ředitel AXA, Martin Vogl
08.01.2016AXA Group věnovala v roce 2015 na společensky odpovědné aktivity 1,5 milionu Kč
23.12.2015 AXA v Polsku roste prostřednictvím akvizice pojišťovny Liberty Ubezpieczenia
01.12.2015AXA: Pojistné podvody jsou v ČR pro klienty, ale i poradce stále lákavým způsobem k obohacení

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.