Vývoj trhu, dohled » Výsledky pojišťoven » Allianz je celosvětově nejcennější pojišťovací značkou. Její hodnota přesahuje půl bilionu korun

Allianz je celosvětově nejcennější pojišťovací značkou. Její hodnota přesahuje půl bilionu korun

4.2.2016, Výsledky pojišťoven, Allianz

Allianz je celosvětově nejcennější pojišťovací značkou. Její hodnota přesahuje půl bilionu korun

Jako jediná pojišťovna na světě se Allianz dostala mezi Top 50 nejcennějších značek roku 2016. V prestižním žebříčku Brand Finance Global 500 se umístila na 43. místě. Značka pojišťovací skupiny meziročně zvýšila svou hodnotu o 8,1 % na 20,3 miliardy dolarů, tedy přes půl bilionu korun. Na vrcholu žebříčku pojišťovacích značek stojí Allianz již třetí rok v řadě.

Společnost Brand Finance vyhodnotila strategii skupiny, postavenou na orientaci na zákazníka a zevrubné digitalizaci pojišťovacích procesů, jako záruku stability v současném nevyzpytatelném tržním prostředí i příslib budoucí prosperity. Důkazem, že se Allianz daří inovace uvádět do praxe, je stále rostoucí hrubé předepsané pojistné. Také díky tomu se značka oproti loňskému roku posunula o jednu příčku výše.

Toto skvělé hodnocení poukazuje na to, že naše strategie jedné značky, stejně jako naše zřejmá orientace na zákazníka a digitalizaci, budují důvěru a oslovují naše klienty po celém světě. Chtěli bychom jim poděkovat za jejich rostoucí loajalitu,“ okomentoval výsledky průzkumu Christian Deuringer, brand manažer skupiny Allianz.

Značka Allianz vykazuje výborné výsledky nejen v globálním srovnání, ale i na českém trhu. Jako třetí největší pojišťovna v Česku získala Allianz loni celou řadu ocenění. V soutěži Fincentrum Banka roku 2015 se stala Pojišťovnou roku 2015, posbírala zde ale první místa i za své autopojištění a životní pojištění. V Ceně Hospodářských novin získala titul Nejlepší neživotní pojišťovny 2015, zařadila se i mezi nejprestižnější české značky v rámci Czech Business Superbrands Award 2015. Celkem loni získala ještě dalších deset ocenění, které ji umístily na stupně vítězů.

Zdroj: Allianz

Facebook Twitter

Související články

22.01.2016Ze živlů napáchaly loni nejvíce škod na majetku klientů Allianz vichřice
15.01.2016Allianz vloni odhalila podvody za 232 milionů korun, což je meziročně o 74 milionů korun více.
11.01.2016Celková škoda z požáru litvínovské chemičky se podle Allianz vyšplhá na více než půl miliardy dolarů
06.01.2016ČNB povolila Allianz převzetí konkurenční pojišťovny Wüstenrot
22.12.2015Allianz pojišťovna zahajuje spolupráci s Transparency International ČR
21.12.2015Pojišťovnictví v roce 2016: generální ředitel Allianz, Jakub Strnad

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.