Vývoj trhu, dohled » Většina pojišťoven tvrdí, že stihne termín zavedení Solvency 2  

Většina pojišťoven tvrdí, že stihne termín zavedení Solvency 2  

5.1.2011, Vývoj trhu, dohled, PwC

 Většina pojišťoven tvrdí, že stihne termín zavedení Solvency 2

Většina pojišťoven je přesvědčena, že stihne termín implementace Solvency 2. Nový regulatorní režim, založený na rizikově váženém kapitálu, začne pro evropské pojišťovny a zajišťovny platit od roku 2012. Výzkum na téma připravenosti pojišťoven na Solvency 2 provedl PricewaterhouseCoopers L.L.P.

V rámci výzkumu bylo osloveno 115 společností z 22 zemí. 74 % pojišťoven je přesvědčeno o tom, že se stihnou připravit na zavedení Solvency 2. A to i přesto, že 40 % společností je zatím jen v přípravné fázi nebo se chystá spustit implementační projekt, upozorňuje PricewaterhouseCoopers L.L.P.

Z těch společností, které již projekt spustily, 83 % tvrdí, že zatím investovaly jen 20 % z plánované částky.

Více než 20 % oslovených pojišťoven si myslí, že většinu nákladů na Solvency 2 si vyžádají informační technologie. O něco méně (17 %) finančních ústavů je přesvědčeno o tom, že nejvyšší budou náklady na nábor zaměstnanců a jejich školení. To obecně pojišťovny považují za největší výdaje, související se zaváděním nového systému.

Business Insurance

Zdroj: PwC

Facebook Twitter

Související články

05.01.2011Fúze jako důsledek zavedení Solvency 2
30.12.2010Přežijí malé pojišťovny povinné zavedení Solvency 2?

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.