Vývoj trhu, dohled » Valná hromada schválila vstup O2 na pole zprostředkování pojištění

Valná hromada schválila vstup O2 na pole zprostředkování pojištění

20.4.2016, Vývoj trhu, dohled, oPojištění

Valná hromada schválila vstup O2 na pole zprostředkování pojištění

Na dubnovém zasedání akcionářů největšího českého operátora byl oficiálně odsouhlasen vstup O2 na pojistný trh. Vytvoří O2 revoluci v cestovním pojištění?

19. dubna se uskutečnila řádná valná hromada společnosti O2. Zúčastnili se jí akcionáři, kteří vlastní 88,21 % akcií. Nejvyšší orgán společnosti schválil řádnou účetní závěrku a konsolidovanou účetní závěrku společnosti za rok 2015. Provozní zisk O2 před odpisy EBITDA vzrostl meziročně o 24,7 % na 10 142 mil. Kč. 

Valná hromada rovněž schválila rovněž vyplacení dividendy a na závěr svého jednání změnu stanov. V souvislosti s probíhající legislativní změnou zákona o spotřebitelském úvěru došlo k úpravě předmětu podnikání společnosti „poskytování nebo zprostředkování spotřebitelského úvěru“. Předmět podnikání byl rovněž rozšířen o zprostředkování pojištění. „V současné době již nabízíme našim zákazníkům pojištění mobilních telefonů a tabletů, nově i první automatické cestovní pojištění v mobilu. V souladu s naší strategií využít potenciál zákaznické báze a nabídnout jiné než telekomunikační služby chceme oblast pojistných produktů rozvíjet i do budoucna", vysvětluje důvod této změny stanov generální ředitel a předseda představenstva O2 Czech Republic Tomáš Budník.


Mohlo by Vás zajímat: O2 spouští cestovní pojištění v mobilu. Na léto bude zdarma!


O2 bohužel stále nezveřejnilo pojistné podmínky k automatickému cestovnímu pojištění a budeme tedy muset čekat až na poslední dubnový den, kdy bude služba oficiálně spuštěna. O2 chce svým klientům během těchto prázdnin nabídnout pojištění zcela zdarma.

 

Zdroj: oPojištění

Facebook Twitter

Související články

04.04.2016O2 spouští cestovní pojištění v mobilu. Na léto bude zdarma!
11.03.2016Názor: Aby O2 prodávala pojištění? Nepatřičné!
29.02.2016O2 chce prodávat svým zákazníkům pojištění

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.