Vývoj trhu, dohled » V Tibetu byl počátečně založen trh s pojištěním

V Tibetu byl počátečně založen trh s pojištěním

3.2.2016, Vývoj trhu, dohled, Čínský rozhlas

V Tibetu byl počátečně založen trh s pojištěním

Tibetský úřad pro kontrolu pojištění informoval o meziročním nárůstu o 27,95%, což je vyšší rychlost růstu, než tamějšího HDP. Na základě letošních čísel úřad konstatoval, že pojistný trh vybudoval základy, na kterých je možné nadále stavět.

Příjmy z pojistného dosáhly podle Tibetského úřadu pro kontrolu pojištění v roce 2015 1 miliardy a 736 milionů čínských juanů. To je v přepočtu necelých 20 milionů dolarů. Od roku 2011 do roku 2015 byl průměrný meziroční nárůst 27,95%, což je o mnoho vyšší než rychlost růstu místního HDP.

Vedoucí Tibetského úřadu pro kontrolu pojištění Qi Jianhua (Čchi Ťien-chua) uvedl, že v posledních 6 letech se hustota a hloubka tibetského pojištění výrazně zvyšovala. Od začátku pětiletého plánu tibetské pojištění postupně vytvořilo skutečný systém lékařského pojištění, které pokrývá městské pracovníky, obyvatele, zemědělce i pastevce. V celém Tibetu byl kromě toho založen systém zemědělského pojištění, díky čemuž se Tibet stal první provincií v Číně, kde má každý obyvatel své obchodní pojištění a zajištění.

Zdroj: Čínský rozhlas

Facebook Twitter

Související články

12.05.2015Nepálem otřásly další otřesy. Cítit byly až v Dillí.
30.04.2015Indická zajišťovna GIC Re odhaduje výši výdajů za nepálské zemětřesení na 160 milionů dolarů
27.04.2015Do zemětřesením zasaženého Nepálu míří pomoc z celého světa
06.09.2012Co tě nepálí, nehas aneb Regulovat provize u průmyslového pojištění?
31.10.2011Asie a Tichomoří jsou zodpovědné za dvě třetiny letošních ztrát

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.