Vývoj trhu, dohled » Sněmovní rozpočtový výbor podpořil finální návrh zákona o pojišťovnictví

Sněmovní rozpočtový výbor podpořil finální návrh zákona o pojišťovnictví

6.11.2015, Vývoj trhu, dohled, oPojištění.cz

Sněmovní rozpočtový výbor podpořil finální návrh zákona o pojišťovnictví

Novela zákona o pojišťovnictví včera prošla sněmovním rozpočtovým výborem. Ten doporučil schválit kontroverzní pozměňovací návrh regulující provize a implementující Solvency II.

V polovině tohoto října byl k novele zákona o pojišťovnictví č.277/2009 sb. přiložen pozměňovací návrh s podpisem Václava Votavy, který kompromisní koaliční návrh připravil se stranickým kolegou Ladislavem Šinclem (ČSSD). O návrhu zákona jsme psali například v článk "Koaliční návrh na vyplácení provizí v ŽP konečně zveřejněn!"

Změna, která je nejvýznamnější z pohledu zprostředkovatelů a byznys modelů pojišťoven, je bezpochyby regulace provizí u životního pojištění. Ty se budou lineárně rozkládat do pěti let. Pětileté rozložení se týká i pořizovacích nákladů, které se promítají do odkupného pojistné smlouvy.

 


 

čtěte také: Tomáš Síkora: V roli pojišťovny i klienta bych byl spokojen, v roli MLM už méně


 

 

Výbor také podpořil návrh Jiřího Holečka (ANO), aby pojišťovny před sjednáním životního pojištění sdělovaly klientům odkaz na zprávu o své solventnosti a své finanční situaci.

Návrh zákona tedy putuje do třetího čtení, které je na pořadu 35. schůze. Ta začala 5. listopadu a dnes od devíti hodin pokračuje.

O podrobnostech vás budeme informovat.

Zdroj: oPojištění.cz

Facebook Twitter

Související články

26.10.2015Novela zákona o pojišťovnictví. Jak to vidí pojišťovny.
01.10.2015Nešťastná novela zákona o cestovním ruchu právnickým okem
26.10.2015Jiří Šindelář za USF: Výsledek novely zákona o pojišťovnictví je až Kafkovsky bizarní
23.10.2015Jak ovlivní zákon o pojišťovnictví pojišťovny a zprostředkovatele?
21.10.2015Zákon o pojišťovnictví prošel hladce do třetího čtení.
09.10.2015Never ending story s novelou zákona o pojišťovnictví pokračuje.

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.