Vývoj trhu, dohled » Pojistné podvody, podvodné žádosti o hypotéky…počty rostou

Pojistné podvody, podvodné žádosti o hypotéky…počty rostou

27.7.2011, Vývoj trhu, dohled, Insurance Times

Pojistné podvody, podvodné žádosti o hypotéky…počty rostou

Dvanáct z každých 10 000 žádostí o pojistné plnění v průběhu 1. čtvrtletí 2011 byly pojistné podvody, dokazuje nejnovější ukazatel s názvem Experian Fraud Index.

Představuje to od 4. čtvrtletí 2010 nárůst o téměř 4 % a od 1. čtvrtletí 2010 dokonce o celých 43 %.

Ředitel pro podvody společnosti Experian Nick Mothershaw řekl: "Stále sofistikovanější ověření identity a nejnovější technologie komplikují podvodníkům život. Někteří z nich obrátili svou pozornost na běžné účty, věří, že jsou snadnějším cílem jejich útoků stejně jako lukrativnější kreditní karty a hypoteční produkty.“

Třicet čtyři z každých 10 000 žádostí o hypotéky byly v průběhu letošního 1. čtvrtletí odhaleny jako podvodné, což bylo druhé nejrušnější období pro hypoteční podvody.

Nejhorší období bylo ve 2. čtvrtletí 2010, kdy podvodných žádostí bylo přesně 35 z každých 10 000.

Insurance Times

Zdroj: Insurance Times

Facebook Twitter


Komentáře

jiri.janecek@mailinator.com (Jiří Janeček, 23.2.2012, 23:25)
A chudáci co je odhalí pak skončí v náručí společností jako www.mojepujcky.cz a jiných.
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.