Vývoj trhu, dohled » Novela zákona 38 přijde na pořad jednání vlády v květnu

Novela zákona 38 přijde na pořad jednání vlády v květnu

20.3.2014, Vývoj trhu, dohled, Vláda ČR

Novela zákona 38 přijde na pořad jednání vlády v květnu

Novela zákona č. 38/2004 Sb., o pojišťovacích zprostředkovatelích a samostatných likvidátorech pojistných událostí je zařazena v legislativního plánu prací vlády pro tento rok na květen.

Kontroverzní novela prošla prvním čtením v lednu loňského roku, další projednávání bylo ukončeno z důvodu rozpuštění Poslanecké sněmovny.

Podle ministerstva financí by novela měla být vládě předložena v posledním schváleném znění. V případě schválení předlohy vládou a jejího postoupení k dalšímu projenávání do  Poslanecké sněmovny, předpokládá ministerstvo její účinnost od 1. 1. 2015.


Vláda ČR, oPojištění

Zdroj: Vláda ČR

Facebook Twitter

Související články

15.02.2013Téma: Velká novela zákona 38/2004 Sb

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.