Vývoj trhu, dohled » Lukáš Štork z Broker Consulting dostal  rekordní pokutu - 6 mil. Kč

Lukáš Štork z Broker Consulting dostal  rekordní pokutu - 6 mil. Kč

10.10.2013, Vývoj trhu, dohled, investujeme.cz, DŠ

Lukáš Štork z Broker Consulting dostal  rekordní pokutu - 6 mil. Kč

Česká národní banka (ČNB) udělila historicky nejvyšší pokutu fyzické osobě. Šest milionů korun zaplatí za zprostředkování investičního životního pojištění Lukáš Štork při práci pro OVB Allfinanz. Tuto společnost loni opustil a nyní působí v Broker Consulting.Sankce udělená Lukáši Štorkovi vychází ještě z období jeho působení pro OVB Allfinanz. Tuto společnost koncem loňského roku opustil a přešel do Broker Consulting. Česká národní banka mu již v předchozím rozhodnutí z 1. dubna 2010 udělila sankci a opatření k nápravě. Ty ale neplnil.

Štork prodával investiční životní pojištění lidem, pro které byl tento produkt zcela nevhodný, neinformoval klienty o výši poplatů, aniž by zaznamenával požadavky klientů a ty posléze analyzoval. Na většinu z těchto nedostatků upozorňuje v rozhovoru pro náš web Helena Kolmanová, ředitelka samostatného odboru ochrany spotřebitele ČNB.

Za neplnění opatření k nápravě udělila Česká národní banka Lukáši Štorkovi pokutu ve výši 6 mil. Kč. Jedná se o nejvyšší pokutu udělenou podřízenému pojišťovacímu zprostředkovateli, jakou ČNB historicky udělila. I pro OVB byla nižší – pouze 2 mil. Kč. V případě OVB se ale jednalo především o administrativní nedostatky. U Lukáše Štorka je hlavním důvodem sankce poškozování klientů.

Lukáš Štork byl již v roce 2008 byl vyloučen z AFIZ. Je třeba ještě dodat, že šlo o zprostředkovatele, který zaujímal ty nejvyšší příčky pokud jde o objem produkce.

 

A co na to společnost Broker Consuling? 

"Rozhodnutí ČNB hodnotím kladně. Mám z něho dobrý pocit. Zcela důvěřuji ČNB, že rozhodla správně. Věřím také, že se v budoucnu podaří postihnout i další poradce, nebo celé skupiny poradců, kteří kazí jméno slušným poradcům na našem trhu. Takové exemplární případy totiž pomohou v ještě rychlejší samoregulaci. Pokuta byla udělena za věci, které se týkají činnosti Lukáše Štorka v předchozí společnosti v letech 2003 až 2008. Jedná o se o věci, které již několikrát proběhly médii v minulosti. Lukáš Štork k nám nastoupil před rokem a o kárném řízení jsme věděli, dali jsme mu možnost a podmínky začít poskytovat služby zcela jiným způsobem a zároveň jsme zavedli opatření, která znemožňují opakování sankcionovaných pochybení," vyjádřil se emailem tiskový mluvčí Broker Consulting Jan Lener a dodal: "Osobně se domnívám, že je jednoduché hříšníka odsoudit, ale přínosnější, i když náročnější, je umožnit mu, aby se pozitivně změnil."

(Ale co když se změnit nedokáže? Jeho profesní minulost přece o něčem vypovídá, pozn. red.) 

Investujeme.cz, DŠ

Zdroj: investujeme.cz, DŠ

Facebook Twitter

Související články

07.10.2013ČNB odmítla pustit do Česka pojišťovací dům Lloyd's
26.09.2013Lidé si neuvědomují význam svého podpisu
27.08.2013ČNB uložila pojišťovacím zprostředkovatelům pokuty za 3 milióny korun
19.06.2013Společnost OVB dostala dvoumiliónovou pokutu od ČNB
06.05.2013ČNB varuje: Firmy nabízející pojištění proti dopravním pokutám nemají licenci

Komentáře

.-( (Pájinka, 5.2.2014, 13:17)
Takový poradce, už ve financích nemá co dělat....
Lukáš Štork (Jana Tůmová, 15.10.2013, 09:21)
Já tam v té době působila, byl nám dávaný za vzor, jakou má produkci
Lukáši Štorku, udus se penězi ! (Oběť Lukáše Štorka, 2.4.2014, 15:27)
Lukáš Štork by měl vrátit podvodem získané peníze za nesmyslné smlouvy všem podvedeným rodinám - lidem a né dostávat pokuty.
Kam jdou peníze z pokut ??
Rozhodně ne podvedeným a potřebným rodinám.
Jak bych se asi pan Šotrk choval, kdyby někdo takto poškozoval jeho rodinu !!
Ako je mozne, ze ten clovek posobi este na fin. trhu (Tomas Akvinsky, 10.10.2013, 15:00)
tomu naozaj nechapem ... dost sa o tom hovori na Slovensku.

zaujimalo by ma, ci OVB mimochodom nedostalo ziadnu pokutu  z CNB za toho cloveka ?
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.