Vývoj trhu, dohled » Hannover Re oznámil za rok 2013 opět rekordní zisk

Hannover Re oznámil za rok 2013 opět rekordní zisk

11.3.2014, Vývoj trhu, dohled, Hannover Re

Hannover Re oznámil za rok 2013 opět rekordní zisk

Po rekordním roce 2012 oznamuje Hannover Re další rekordní zisk v celkové výši 898.5 milionů eur. To je navýšení o 5.4 % oproti výsledkům předchozího roku. Akcionářům bude vyplacena dividenda ve výši 3 euro za akcii.

"Rekordní zisk byl dosažen především díky velmi dobrým výsledkům upisování v neživotním pojištění, které se oproti předchozímu roku zlepšilo o 63 milionů eur ." říká generální ředitel Hannover Re Ulrich Wallin

Výhled pro rok 2014

Co se týče předpovědi pro letošní rok, Hannover Re nepředpokládá zásadní růst v životním ani neživotním zajištění.

"S ohledem přetrvávající období nízkých úrokových sazeb a rostoucí konkurenci , zejména v neživotním zajištění, zůstává situace na trhu stále náročná", komentuje očekávání  společnosti pan Ulrich Wallin a dodává: "Jsme přesvědčení, že díky  nízkým kapitálovým a administrativních náklad, jsme si vytvořili hmatatelnou konkurenční výhodu, která nám umožní navázat na dosavadních výsledky.

Společnost si klade za cíl dosáhnout návratnosti investic ve výši 3.2%. Pokud ztráty výrazně nepřekročí předpokládaných 670 milionů eur  a za předpokladu, že nedojde k  neočekávaným pohybům na kapitálových  trzích, předpovídá Hannover Re zisk řádově ve výši 850 milionů eur.

Hannover Re

Zdroj: Hannover Re

Facebook Twitter

Související články

05.02.2014Munich Re vykázala za rok 2013 překvapující zisk
29.01.2014Stagnace českého pojistného trhu pokračuje
25.02.2014Swiss Re oznámila čistý zisk 4,4 miliardy USD
03.12.2013Swiss re: Výhled pro pojistný trh je na příští dva roky pozitivní
05.11.2013Hannover Re: Pokles výnosů vinou přírodních katastrof
12.03.2013Hannover Re skončil loňský rok s rekordním ziskem

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.